WARSZTATY DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW PROJEKTOWYCH

WARSZTATY DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW PROJEKTOWYCH

IMG 7342

W imieniu Organizatorów zapraszamy studentów Architektury, Architektury Wnętrz i Wzornictwa (oraz innych chętnych) do udziale w panelu „Empatyczne projektowanie”, który odbędzie się 21 lutego 2019 o godz. 18 w Biennale Warszawa, ul. Marszałkowska 34/50 (MA3450). Wstęp wolny.

„Dlaczego ćwiczenia z uważności są obowiązkowym elementem codzienności projektanta? Projektując świat powołujemy do życia nie tylko materię (budynki, obiekty, interakcje), ale także kreujemy sytuacje, rytuały, doświadczenia. Dotykamy sfery emocji, wspomnień i pragnień. By tworzyć świadomie i odpowiedzialnie, poziom empatii musi sięgać wysokich rejestrów. Empatia to współodczuwanie – z innymi ludźmi, ze światem i ze sobą samą / samym. Dzięki niej jesteśmy istotami społecznymi – tworzymy kody i rytuały, które poprzez cykliczne odtwarzanie zapewniają tożsamość i bezpieczeństwo. By zrozumieć świat i drugiego człowieka, najpierw trzeba poczuć.
Podczas panelu przyjrzymy się empatycznym praktykom projektantów i artystów. Podsumujemy także dotychczasowe efekty pracy badawczej i warsztatowej z udziałem dzieci i młodzieży, z którymi od kilku miesięcy pracują Agata Kiedrowicz i Maciej Siuda oraz edukatorki z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – Aleksandra Rajska i Iga Fijałkowska. Panel poprowadzi Bogna Świątkowska”.

Wydarzenie facebookowe dostępne jest tutaj.

(źródło: Organizatorzy)

  

Udostępnij wpis:

12 lutego 2019