WARSZTATY CINEMA LAB 2020

WARSZTATY CINEMA LAB 2020

IMG 7342


Szanowni Państwo,

W imieniu Organizatora, zapraszamy studentów architektury WSEiZ na cykl warsztatów online towarzyszy wystawie @Przekrój kino! otwartej do 12 lipca w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.

Jak zmieni się rola kin w przestrzeni miejskiej? Jak kina radzą sobie z kryzysem? Czy będziemy musieli na nowo zdefiniować wspólne oglądanie filmów na dużym ekranie? Wreszcie, jak architekci i badacze miejscy mogą pomóc w tym procesie?

Zapraszamy do udziału w otwartych warsztatach, podczas których stworzone zostaną wytyczne przestrzenne i funkcjonalne dla kin w okresie kryzysu związanego z pandemią i po nim. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie wytycznych w formie atrakcyjnych infografik.

Do udziału zapraszamy studentów i młodych absolwentów kierunków związanych z projektowaniem, badaniem i kształtowaniem przestrzeni miejskiej, a także tych związanych z branżą kinową i filmową. Rekrutacja na warsztaty będzie otwarta w dniach 8-15 czerwca, a uczestnicy dostaną potwierdzenie udziału 18 czerwca. Przewidziany jest limit 10 osób. Udział w cyklu jest bezpłatny.

Cinema Lab rozpoczyna się 10 czerwca @Debatą online, podczas której spojrzymy na zagadnienie kin w mieście z kilku różnych perspektyw. Poznamy bieżącą sytuację kin małych i dużych, jednocześnie odważnie spojrzymy w przyszłość próbując na nowo zdefiniować pojęcie kino. Spróbujemy zdiagnozować obecną sytuację i zobaczyć w jakiej formie i gdzie możemy zaproponować ciekawe i potrzebne rozwiązania.
Zapisy są prowadzone przez FORMULARZ INTERNETOWY.

Udostępnij wpis:

1 czerwca 2020