WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE Z CENTRALĄ. Część 1: ŚWIATŁO / MODELOWANIE MIASTA

Warsztaty
Fundacja Bęc Zmiana serdecznie zaprasza na weekendowe warsztaty architektoniczno- mikroklimatyczne wszystkie osoby zainteresowane szukaniem i budowaniem odpowiedzi na skutki zmian klimatu w naszym najbliższym otoczeniu.

Warsztaty poprowadzone przez grupę projektową Centrala będą zorganizowane w rytmie pór roku i skupione na tematach: światło, woda, wiatr i grawitacja. W czasie dwudniowych spotkań zostaną podjęte takie wątki jak: możliwość kształtowania przez wspólnotę mieszkańców mozaiki mikroklimatów; bioróżnorodność; termodynamiczne współzależności różnych form życia; wpływ materiałów, z jakich zbudowana jest Warszawa, na tworzenie komfortu zamieszkiwania; rozwój mikrometeorologii; kreowanie architekturą kontrastów termicznych, ruchów powietrza oraz pary wodnej; rola cieków wodnych, stawów miejskich i Wisły; możliwość wpisania wzmacniania mikroklimatów do wytycznych inwestycyjnych na terenie Warszawy.

Sobota, 22.06.2024, 10.00–16.00
Niedziela, 23.06.2024, 10.00–17.00
Zapisy do wtorku, 18.06.2024, do 23:59
(na adres: bec@beczmiana.pl)
Miejsce warsztatów: Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31

CENTRALA – grupa projektowa założona w 2001 roku, którą dziś tworzą Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis. CENTRALA zajmuje się projektowaniem i poszerzaniem pola debaty o architekturze, badaniem i realizowaniem interdyscyplinarnych działań, tworzeniem projektów artystycznych związanych z architekturą i dizajnem, projektów opartych na badaniach relacji pomiędzy architekturą i procesami przyrodniczymi. Przedsięwzięcia Kuciewicz i De Iacobis łączą w sobie wiele dyscyplin, często są wynikiem ich współpracy z architektami, dizajnerami, artystami, ekspertami z różnych dziedzin nauki i sztuki. Projekty CENTRALI są prezentowane w najważniejszych instytucjach kultury w Polsce i na świecie oraz na najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach związanych z architekturą i sztuką: Biennale Architektury w Wenecji (2023, 2018), Gwangju Biennale (2023), Triennale Architektury w Lizbonie (2022), London Design Biennale (2021). W 2021 wygrała konkurs FUTUWAWA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości. Od 2017 roku współpracuje z Charkowską Szkołą Architektury.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Modelowanie miasta. Dynamika różnorodnej przestrzeni”, towarzyszą im cztery zeszyty ćwiczeń pod redakcją Aleksandry Kędziorek, oparte na autorskim programie Centrali w Charkowskiej Szkole Architektury (premiera jesienią 2024 r.).

Zapisy na warsztaty: bec@beczmiana.pl (do 18.06.2024). Prosimy o krótkie uzasadnienie chęci udziału w warsztatach. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Link do wydarzenia

Udostępnij wpis:

17 czerwca 2024