VIII EDYCJA TARGÓW PRACY ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

VIII EDYCJA TARGÓW PRACY ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

IMG 7342

26 kwietnia 2018 w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania odbyły się VIII Targi Pracy zorganizowane przez uczelniane Biuro Karier. W Atrium budynku na ul. Rejtana 16 zgromadzili się: wystawcy, studenci i absolwenci WSEiZ, przedstawiciele Władz Uczelni, wykładowcy, pracownicy oraz zainteresowane osoby z zewnątrz.

Targi Pracy w WSEiZ to cykliczna impreza, która odbywa się na wiosnę już od 2010 r. W tym roku gościliśmy u nas aż 16 pracodawców, których większość jest zrzeszona w Radach Pracodawców, działających przy wydziałach. Obecni byli u nas:

 1. Fabryka Mebli Forte
 2. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
 3. Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
 4. Instytut Techniki Budowlanej
 5. IKEA
 6. Fundacja Greendoor
 7. Decoroom
 8. Inkubatory Przedsiębiorczości
 9. Zielony Krajobraz
 10. Żabka
 11. Wojewódzki Urząd Pracy
 12. AEC Design
 13. Expander
 14. Punkt Weryfikacji Ofert Pracy
 15. Ochotnicze Hufce Pracy
 16. Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Z krótkich rozmów przeprowadzonych z Pracodawcami wynika, że studenci na targach szukali zarówno pracy (stałej lub dorywczej), jak i praktyk lub staży.

Firma Zielony Krajobraz poszukiwała przede wszystkim architektów krajobrazu, ale także pracowników sezonowych i magazynierów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potrzebowała pracowników, praktykantów i stażystów do swoich 15 oddziałów na Mazowszu. „Szukamy przede wszystkim inżynierów budownictwa i ochrony środowiska” – powiedziała przedstawicielka GDDKiA.

Pan Dominik Wantuch z firmy AEC Design powiedział, że w rozmowach uświadamia studentów, jak wygląda rynek pracy w branży architektoniczno-budowlanej. Przy stoisku AEC Design można było wygrać darmowe szkolenie.

Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa była na targach w celach promocyjnych. Zrzesza ona ok. 20 tysięcy inżynierów i techników budownictwa posiadających uprawnienia budowlane. Panowie – Dominik Opoka oraz Stanisław Wojtaś informowali studentów budownictwa, jak takie uprawnienia zdobyć. MOIIB prowadzi też działania edukacyjne w postaci powołanego Koła Młodych, do którego mogą należeć licealiści, studenci i osoby niezrzeszone w Izbie. Koło organizuje m.in. wycieczki techniczne na budowy, by jak najwcześniej pokazać młodym ludziom, jak wygląda praca w tej branży. „Jesteśmy otwarci na młodych” – powiedział pan Daniel Opoka. Zachęcamy do zapisania się do Koła!

Duże zainteresowanie wzbudziło stoisko IKEA, złożone nie ze standardowego stolika, ale z mebli i dodatków. „Opieramy się na produktach i jeśli mamy taką możliwość, chcemy je prezentować” – powiedziała pani Dorota Konior, rekruterka Twojego Studia Pracy IKEA. Pani Dorota poinformowała nas, że studenci WSEiZ pytają przede wszystkim o stanowiska związane z projektowaniem. Opowiadała także o procesie rekrutacji do firmy.

Równie imponującym jak IKEA stoiskiem mogła pochwalić się fabryka mebli FORTE. Firma szukała studentów Architektury Wnętrz do odbycia płatnych praktyk lub staży. Rekrutacja otwarta jest także na studentów zagranicznych. Przy stoisku trwała nawet…rozmowa rekrutacyjna! Zainteresowanie fabryką mebli FORTE było bardzo duże.

Podobnie było przy stoisku firmy Decoroom, która zajmuje się projektowaniem oraz wykańczaniem mieszkań „pod klucz”. Pani Agnieszka Zaranek, kierownik Działu Architektów szukała do firmy zarówno architektów, jak i sprzedawców czy koordynatorów.

Na Targach wystawiał się także Mazowiecki Urząd Wojewódzki, którego przedstawiciele szukali chętnych na praktyki studenckie i absolwenckie. „Najwięcej osób potrzebujemy do Wydziału Spraw Cudzoziemców” – powiedziała przedstawicielka Urzędu.

Cieszymy się, że byli u nas pracownicy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, które wznowiły swoją działalność na Uczelni w tym roku razem z nową Ambasadorką, panią Aleksandrą Malinowską, studentką Ochrony środowiska. W trakcie targów pan Konrad Kaczmarczyk z AIP wygłosił wykład pt. „Pierwsze kroki w biznesie”.

Zbliża się okres wakacyjny, a z nim sezon dorywczej pracy za granicą, która jest bardzo popularną formą zarobku u studentów. Przy stoisku Punktu Weryfikacji Ofert Pracy studenci mogli dowiedzieć się o bezpłatnej możliwości sprawdzenia zagranicznych oferty pracy pod kątem ewentualnych niebezpieczeństw. Informacji udzielała pani Justyna Kuzar.

O godzinie 13 miała miejsce niespodzianka – nasi studenci z Turcji przygotowali atrakcje związane ze swoim krajem: prezentację, taniec, grę na gitarze i śpiew oraz poczęstunek złożony z tradycyjnych tureckich smakołyków. Całość przygotowało anglojęzyczne koło naukowe Przedsiębiorczość w praktyce.

Frekwencja na targach była bardzo duża, z czego bardzo się cieszymy. Bardzo dziękujemy przedstawicielom firm i instytucji za przybycie i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Udostępnij wpis:

27 kwietnia 2018