Twórz przyszłość odpowiedzialnie! 17. edycja Konkursu Young Design 2024

17. edycja Konkursu Young Design 2024

 

Twórz przyszłość odpowiedzialnie! 17. edycja Konkursu Young Design 2024.

W centrum współczesnego projektowania leży pytanie o odpowiedzialność – zarówno wobec świata, jak i przyszłych pokoleń. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, stajemy przed wyzwaniem tworzenia w sposób, który harmonizuje z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie odpowiada na dynamicznie zmieniające się potrzeby społeczeństwa.
W tym kontekście Instytut Wzornictwa Przemysłowego wraz z Jadwigą Husarską-Sobiną z Husarska Design Studio zapraszają młode talenty do udziału w konkursie Young Design 2024 odbywającym się pod inspirującym hasłem „REsponsibility: ODPOWIEDZIALNOŚĆ”- ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”.

Temat: „REsponsibility” otwiera przed uczestnikami szerokie pole do eksploracji i reinterpretacji roli, jaką design może odgrywać w budowaniu świadomej przyszłości. Od Redesignu przez ReUse, Reinvent, Rethink, aż po Recycle – każdy z tych aspektów niesie ze sobą szansę na przemyślenie i odnowienie naszego podejścia do tworzenia.

Konkurs stawia przed uczestnikami zadanie nie tylko kreatywne, ale i intelektualne. Poszukiwane są projekty, które nie będą jedynie komentarzem do zmieniającego się świata, ale staną się odważnym manifestem nowych kierunków w projektowaniu. Czy to poprzez innowacyjne materiały, przemyślane koncepcje usług, czy zaskakujące procesy produkcji – każda praca ma szansę na to, by zainspirować i wywołać dyskusję o tym, jak odpowiedzialne projektowanie może kształtować naszą rzeczywistość.

Partnerem tegorocznej edycji jest Husarska Design Studio na czele z Jadwigą Husarską-Sobiną, która wspólnie z jury będzie miała zaszczyt wyłonić finalistów oraz głównego zdobywcę prestiżowego Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej, o wartości 20 000 zł. To nie tylko nagroda finansowa, ale przede wszystkim szansa na uznanie w środowisku profesjonalistów i wsparcie w dalszym rozwoju zawodowym.

Zachęcamy młode projektantki i projektantów do podjęcia wyzwania „REsponsibility”. To okazja, by pokazać, że design może być nie tylko piękny i funkcjonalny, ale także głęboko odpowiedzialny i refleksyjny.

Od 1.02 do 3.04.2024 trwa rekrutacja do konkursu.
Informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie:
https://instytutwzornictwa.com/young-design-2024/

Zapisy do listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje:
https://instytutwzornictwa.com/newsletter/

 

 

Udostępnij wpis:

5 lutego 2024