Szkło w budownictwie – Pilkington Polska z wykładem otwartym w WSEiZ

Wykład dla Architektów

„Szkło w budownictwie” taki tytuł nosił wykład otwarty, który dla studentów Wydziału Architektury WSEiZ wygłosił Pan Szymon Piróg z firmy Pilkington Polska. Prelekcja odbyła się z inicjatywy studentów koła naukowego KREATYWA.

Na wykładzie, który miał miejsce 29 listopada 2022 r. studenci dowiedzieli się m.in. o: sposobie wytwarzania szkła, jego właściwościach fizycznych, rodzajach produktów stosowanych w budownictwie oraz wielkoformatowych możliwościach zastosowania przeszkleń. Natomiast właściwości wytrzymałościowe poszczególnych rodzajów szkła architektonicznego studenci sprawdzili przeprowadzając destrukcję próbek przygotowanych przez prelegenta.

Dopełnieniem informacji, którymi podczas wykładu podzielił się Pan Szymon Piróg jest wystawa pt. Spacer architektoniczny, którą firma Pilkington Polska zorganizowała z okazji kończącego się roku szkła. Wizualizacje zaprezentowane na ekspozycji przedstawiają obraz technicznych możliwości zastosowania szkła w nowoczesnym budownictwie.

Wystawę obejrzeć można w atrium budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16 do końca grudnia br. Warto wspomnieć, że to właśnie firma Pilkington wykonała szklane zadaszenie naszego atrium. Powstała dzięki temu oryginalna przestrzeń, którą z przyjemnością od lat użytkujemy.

Spółka Pilkington Polska jest jednym z największych producentów szkła płaskiego oraz szkła laminowanego. Od 1995 r. produkuje szkło z użyciem metody float – najnowocześniejszej dostępnej technologii na świecie, opatentowanej przez firmę Pilkington. Wytwarza szkło płaskie o wysokiej jakości, z przeznaczeniem na wyroby budowlane, potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, meblowego i artykułów gospodarstwa domowego. Od 2006 roku stanowi część międzynarodowego koncernu NSG Group.

Udostępnij wpis:

8 grudnia 2022