Sylwia Michałek - Loft czyli mieszkanie z rodowodem fabrycznym

Praca dyplomowa
Z radością informujemy, że praca dyplomowa absolwentki WSEiZ Pani inż. Sylwii Michałek pt. „Loft czyli mieszkanie z rodowodem fabrycznym” została opublikowana w tegorocznym 2023 r. czerwcowym wydaniu magazynu Architektura&Biznes.

Promotorką pracy dyplomowej była mgr sztuki Jolanta Kapecka-Walczak.

„Celem pracy dyplomowej było zaprojektowanie wnętrza mieszkania dla dwojga dorosłych ludzi poprzez połączenie dwóch niezależnych apartamentów, których powierzchnia w sumie wynosi 61,52 metrów kwadratowych. Prezentowana przestrzeń znajduje się na trzecim piętrze budynku, w którym sto lat temu mieściła się Fabryka Wyrobów Gumowych „Brage”, a sam kompleks budynków tylko nieznacznie ucierpiał w czasie wojny. W związku z wcześniejszym przeznaczeniem tego miejsca projekt zakłada stworzenie otwartej przestrzeni charakterystycznej dla loftów, z uwzględnieniem industrialnych elementów, które mają ten charakter podkreślić, a samo mieszkanie ma spełniać wszystkie potrzeby właścicieli.

Obecnie budynek został zaadaptowany na cele rozrywkowo-kulturalne, znajduje się w nim między innymi hostel Design Loft 22. Budynek jest zlokalizowany w dzielnicy Praga Północ w Warszawie, przy ulicy 11 Listopada 22. Cechą charakterystyczną tego miejsca są typowe dla fabryk okna o wysokości 291 centymetrów, podzielone szprosami na mniejsze powierzchnie. Okna, usytuowane od północnego zachodu, są jedynym źródłem światła dziennego w pomieszczeniu. Na ścianach zachowała się także cegła z okresu powstania fabryki.”

Cały artykuł mogą Państwo przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu Architektura&Biznes, www.architekturaibiznes.pl.

Serdecznie gratulujemy z okazji publikacji pracy w magazynie!

Udostępnij wpis:

1 czerwca 2023