SUKCES STUDENTÓW ARCHITEKTURY WSEIZ W KONKURSIE BUILDERA DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW I STUDENTÓW ARCHITEKTURY

SUKCES STUDENTÓW ARCHITEKTURY WSEIZ W KONKURSIE BUILDERA DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW I STUDENTÓW ARCHITEKTURY

IMG 7342

Z dużą satysfakcją informujemy, że Pani Aleksandra Mroczek i Adam Szczepanik-Dzikowski – studenci II roku studiów stacjonarnych na kierunku Architektura w WSEiZ – zdobyli drugie miejsce w KONKURSIE BUILDERA, realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjno-Edukacyjnego PROMUJEMY POLSKĄ ARCHITEKTURĘ. Nagroda została przyznana za opracowanie koncepcji Szkoły podstawowej XXI wieku w Kobiałce. Konkurs odbywał się m.in. pod patronatem Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

Już po raz 11. miesięcznik „Builder” docenił znaczące osiągnięcia osób i firm reprezentujących sektor budowlany. Gala wręczenia wyróżnień Budowlana Firma Roku, Laury Buildera i statuetek Polski Herkules odbyła się 12 lutego 2014 r. w warszawskim Hotelu Polonia Palace.

Szczególnym wydarzeniem XI Gali „Buildera” było wręczenie nagród w konkursie dla młodych architektów i studentów architektury. Konkurs został zorganizowany w ramach realizowanego przez miesięcznik „Builder” ogólnopolskiego programu „Promujemy Polską Architekturę”. Przedsięwzięcie objęły honorowym patronatem Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz wszystkie ważne organizacje branżowe ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na czele. W organizację zmagań pomiędzy młodymi projektantami włączyły się także – w roli mecenasów – wiodące przedsiębiorstwa z branży: Drutex, Sto-ispo, Sopro Polska, Peri Polska, Samsung, Soudal i Berndorf Baderbau. W podziękowaniu za wsparcie nie tylko młodych talentów, ale całego programu „Promujemy Polską Architekturę”, „Builder” uhonorował wymienione firmy specjalnymi certyfikatami.

Konkurs dla młodych architektów i studentów architektury wystartował w listopadzie ubiegłego roku. Uczestnicy mieli do wyboru trzy zadania: „Marzenie klasy średniej”, „Szkoła XXI wieku” i „Sport, wypoczynek, rekreacja”. Pod tymi frapująco brzmiącymi określeniami kryło się kolejno opracowanie koncepcji domu jednorodzinnego, szkoły bądź zespołu szkół z zapleczem sportowo-rekreacyjnym lub obiektu średniej wielkości pod usługi turystyczne, mogącego je świadczyć całorocznie. Dodatkowym wyzwaniem, jakie postawiono przed uczestnikami, było poprawne zaimplementowanie w projekcie nowoczesnych rozwiązań technologicznych przygotowanych przez Mecenasów konkursu. Do pierwszego etapu zgłoszonych zostało blisko 80 projektów, z których do kolejnej fazy zakwalifikowało się 16 prac. W drugim etapie uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować opracowane koncepcje przed członkami jury. Prace oceniało doborowe grono w składzie prof. Ewa Kuryłowicz (przewodnicząca), prof. Kazimierz Szulborski, prof. Leonard Runkiewicz, Andrzej Chołdzyński, Mariusz Ścisło, Prezes SARP, Marek Zdziebłowski, Prezes PWB Media i wydawca „Buildera”, Danuta Burzyńska, Redaktor Naczelna „Buildera” oraz przedstawiciele firm-mecenasów.

Więcej o konkursie:

http://www.wseiz.pl/index.php/pl/o-uczelni/aktualnosci/600-konkurs-buildera-dla-mlodych-architektow-pod-patronatem-wydzialu-architektury-wseiz

Zwyciężył projekt koncepcyjny Domu jednorodzinnego nad rzeką Liwiec autorstwa Jakuba Pieńkowskiego i Wiktora Gago. Drugie miejsce jury przyznało Aleksandrze Mroczek i Adamowi Szczepanik-Dzikowskiemu – studentom II roku studiów stacjonarnych na kierunku Architektura w WSEiZ – za opracowanie koncepcji Szkoły podstawowej XXI wieku w Kobiałce. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została koncepcja Ośrodka Sportu i Rekreacji nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie zaproponowana przez Angelikę Gałan. Ponadto jury konkursu postanowiło przyznać sześć wyróżnień. Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe, lecz największą wartością, jak podkreślali, była dla nich możliwość zasmakowania w przyszłym zawodzie i realizacja własnych pomysłów. Nagrodzone prace i ich autorzy zostaną zaprezentowani na łamach kolejnych wydań „Buildera” oraz w ramach specjalnej wystawy podczas najbliższych targów Budma.

Koncepcja Szkoły podstawowej XXI wieku w Kobiałce – autorzy: Aleksandra Mroczek i Adam Szczepanik-Dzikowski

Udostępnij wpis:

18 lutego 2014