STUDIUJ KIERUNEK PRZYSZŁOŚCI – WZORNICTWO

STUDIUJ KIERUNEK PRZYSZŁOŚCI – WZORNICTWO

IMG 7342

Jeśli masz zdolności plastyczne i manualne, interesujesz się wnętrzarstwem, modą, czy tworzeniem biżuterii, chcesz projektować ergonomiczne i estetycze przedmioty, które kreują otaczającą nas przestrzeń – kierunek Wzornictwo (Design) jest stworzony dla Ciebie!

 

O kierunku

Wzornictwo w WSEiZ to studia łączące w sobie nauki artystyczne, techniczne oraz humanistyczne. Jest to nieszablonowy, przyszłościowy kierunek studiów, który został wpisany na listę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako jeden z 15 kluczowych kierunków studiów ważnych dla rozwoju polskiej gospodarki. Projektant (designer) kształtuje nasze otoczenie, projektując przedmioty które przez swój określony kształt, wygląd i użyteczność, czynią naszą przestrzeń niebanalną.

Wykładowcy

Wykładowcami na tym kierunku w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania są wybitni dydaktycy i specjaliści w tej dziedzinie, m.in.:

  • prof. Wojciech Małolepszy – Prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, projektuje m.in. aparaturę medyczną, urządzenia elektryczne, sprzęt ADG, laureat wielu nagród.
  • prof. Witold Surowiecki – profesor sztuk plastycznych, rzeźbiarz i wykładowca na ASP w Warszawie.
  • mgr sztuki Grzegorz Strzelewicz – absolwent warszawskiej ASP, autor wielu projektów urządzeń elektronicznych powszechnego użytku.
  • dr Maciej Konopka – twórca projektów i wyróżnianych kampanii reklamowych dla Gillette, Coca-Cola, Casio, OralB, Timex, Centertel, Seat, Castorama i innych. Autor nazwy Orlen. Od 2001 współzałożyciel i dyrektor kreatywny BRANDY DESIGN.

Profil absolwenta i perspektywy pracy

Absolwent Wzornictwa będzie umiał projektować i stylizować: przedmioty codziennego użytku, ubrania, meble, pojazdy, elementy małej architektury, elementy wyposażenia wnętrz, opakowania, a także zajmować się komunikacją wizualną (np. tworzeniem logotypów) i projektowaniem w przestrzeni publicznej. Z dyplomem inżyniera lub licencjata Wzornictwa może podjąć pracę m.in. w: zespole projektowym, agencjach reklamowych, sektorze IT, modzie, wydawnictwach, instytucjach kulturalnych lub jako freelancer.

Specjalności

Student kierunku Wzornictwo w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania może wybrać  jedną ze specjalności:

  • projektowanie produktu
  • projektowanie komunikacji wizualnej
  • projektowanie mody
  • projektowanie biżuterii i małych form zdobniczych

Więcej informacji na temat kierunku Wzornictwo znajduje się tutaj.

Wszyscy wielcy projektanci czy zdobywcy najważniejszych nagród designerskich Red Dot lub iF Design Award zaczynali od pierwszego kroku – może dla Ciebie będzie to rozpoczęcie studiów na Wzornictwie w WSEiZ?

  

Na zdjęciu absolwentka Wzornictwa WSEiZ, z oryginalną kanapą własnego projektu, która stoi na I piętrze budynku na ul. Olszewskiej.

Udostępnij wpis:

17 lipca 2018