STUDENCI ZARZĄDZANIA NA SPOTKANIU Z DORADCĄ BARACKA OBAMY

STUDENCI ZARZĄDZANIA NA SPOTKANIU Z DORADCĄ BARACKA OBAMY

IMG 7342

Studenci WSEiZ kierunku Management uczęszczający na zajęcia z International Political Relations uczestniczyli w wykładzie Charlesa A. Kupchana, profesora stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Georgetown, głównego doradcy ds. Europy w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego za prezydentury Baracka Obamy.

Wystąpienie amerykańskiego eksperta poświęcone było bezpieczeństwu w Europie w kontekście zagrożeń związanych z destabilizacją krajów sąsiednich przez Rosję, rosnącym izolacjonizmem i niechęcią USA do silnego angażowania się na Starym Kontynencie, jak również sporom wewnątrz Europy (m.in. klinczowi Polski z instytucjami Unii Europejskiej i migracjom), które wpływają negatywnie na stabilność w naszym regionie.
Po wykładzie odbyła się dyskusja panelowa z udziałem prof. Kupchana i Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, dyrektora programu „Otwarta Europa”, byłej ambasador Polski w Rosji.

Wyjście na wykład odbyło się w ramach zajęć International Political Relations prowadzonych przez p. dr inż. Ewelinę Pałucką, której serdecznie dziękujemy za relację i zdjęcia.

Udostępnij wpis:

26 czerwca 2018