Studenci WSEiZ docenieni w międzynarodowym konkursie architektonicznym

Los Angeles Affordable Housing
Studenci WSEiZ docenieni w międzynarodowym konkursie architektonicznym!

Konkurs na Affordable Housing in Los Angeles, zorganizowany przez firmę Buildner, to seria konkursów mających na celu zaprojektowanie niedrogiego budynku mieszkalnego. Projekt ten odpowiada na pytanie, jak mieszkać niedrogo, zwłaszcza w miejscach takich jak Los Angeles, gdzie brakuje przestrzeni mieszkaniowej lub dostępne mieszkania są zbyt drogie.
Studenci Architektury Dominik Bartnik, Julia Kubicka, Bartłomiej Warmiak pod opieką mgr inż. arch. Joanny Wachowicz, podjęli to wyzwanie i udało im się dostać na shortlist jednego z największych konkursów architektonicznych na świecie.

„Architektura to dla nas coś więcej niż tylko budynki czy struktury materialne. To sztuka, która angażuje ludzi i społeczeństwa, tworząc przestrzenie, w których każdy może czuć się komfortowo. Naszym celem jest, aby architektura służyła ludziom, niezależnie od ich statusu społecznego czy zamożności. Dobra architektura powinna być dostępna dla wszystkich, aby każdy mógł czuć się godnie i komfortowo. Szukamy rozwiązań, aby poprzez architekturę sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Konkursy architektoniczne dostarczają nam nowych wyzwań i szerszych perspektyw niż praca naukowa na studiach. Pomagają nam rozwijać nie tylko umiejętności techniczne, ale także poszukiwać innowacyjnych rozwiązań na różnych poziomach rozumienia architektury, nie tylko materialnych. Konkursy pozwalają nam również wzbogacić nasze portfolio, czyniąc je bardziej zróżnicowanym. Udział w konkursach ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój wizji artystycznych w projektowaniu architektonicznym. Uczestnicząc w konkursach budujemy umiejętności współpracy z innymi i przenoszenia swojej wizji artystycznej na wspólny projekt. Polecamy to każdemu studentowi projektowania. Udział w konkursach podnosi nasze umiejętności projektowe.” – opowiadają Dominik Bartnik, Julia Kubicka i Bartłomiej Warmiak

Link do konkursu: https://architecturecompetitions.com/losangeleschallenge
Serdecznie gratulujemy!

Udostępnij wpis:

15 lutego 2024