STUDENCI ARCHITEKTURY W FIRMIE BLACHY PRUSZYŃSKI

STUDENCI ARCHITEKTURY W FIRMIE BLACHY PRUSZYŃSKI

IMG 7342

25 kwietnia 2018 r. grupa 42 studentów drugiego semestru kierunku Architektura odwiedziła firmę Blachy Pruszyński (oddział w Sokołowie obok Warszawy). Wizyta została zorganizowana przez pana dr. inż. Oleksija Kopyłowa, wykładowcę WSEiZ, w ramach zajęć Budownictwo ogólne.

Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia firmy Blachy Pruszyński, która jest największą prywatną firmą w Europie oraz największym polskim producentem stalowych pokryć dachów i elewacji. Następnie inżynierowie opowiedzieli, w jaki sposób można obliczać konstrukcje stropów. W trakcie wycieczki po halach firmy pracownicy przedstawili proces produkcji płyt wiórowych, kasetonów i blach trapezowych. Po obiedzie studenci wysłuchali wykładu na temat właściwości przeciwpożarowych lekkich konstrukcji oraz o ich właściwościach akustycznych. Na koniec pobytu studenci mogli wygrać firmowe gadżety w zorganizowanym konkursie.

Zarówno studenci, wykładowca, jak i przedstawiciele Firmy byli bardzo zadowoleni z wizyty. Planujemy powtórzyć ją na jesieni.

Udostępnij wpis:

7 maja 2018