Strefa komfortu PSRP

Strefa komfortu PSRP

IMG 7342


Pomoc psychologiczna online dla studentów z całej Polski – to nowa inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który przygotował akcję „Strefa komfortu PSRP”. Każdy student może skorzystać z terapii online i wziąć udział w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Projekt dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Grafika – na zielonym tle sylwetki ludzi i napis Wejdź do strefy komfortu z PSRP.
Terapia online
Istnieje wiele form pomocy psychologicznej – udział w warsztatach, coaching, a także terapia online – najwłaściwsza w czasie epidemii koronawirusa. Miejsce odbywania terapii nie ma takiego znaczenia jak jakość, a w terapii najważniejsza jest relacja pacjent-terapeuta, zaufanie i praca własna pomiędzy sesjami – przekonuje Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzięki projektowi „Strefa komfortu PSRP” student może poznać odpowiedzi na nurtujące pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego.

Źródło wiedzy na temat zdrowia psychologicznego
Temat wsparcia psychologicznego podejmujemy od początku kadencji – zwraca uwagę przewodniczący PSRP Dominik Leżański – Kampania “Strefa Komfortu PSRP”, realizowany przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to nie tylko webinary, realizowane przy wsparciu merytorycznym Uniwersytetu SWPS, ale też porady online psychoterapeuty, artykuły tematyczne, a w przyszłości infografiki, filmy i baza miejsc wsparcia, w których studenci mogą uzyskać pomoc.

Strona internetowa akcji wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl będzie źródłem wiedzy na temat zdrowia psychologicznego. Przez stronę internetową studenci będą mogli zapisać się na e-wizytę u psychoterapeuty i skonsultować się online. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i zapewniające anonimowość. Dodatkowo na stronie zostanie opublikowana mapa, która wskaże miejsca wsparcia, w których studenci będą mogli szukać pomocy.

Kontakt: wsparciepsychologiczne@psrp.org.pl.

Udostępnij wpis:

22 kwietnia 2020