STAŻE U POTENCJALNYCH PRACODAWCÓW DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU ARCHITEKTURY WSEIZ

STAŻE U POTENCJALNYCH PRACODAWCÓW DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU ARCHITEKTURY WSEIZ

IMG 7342

 

 

 

W ramach projektu „Program Rozwoju Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie” nasza Uczenia zorganizowała bardzo przydatne na starcie kariery zawodowej staże u potencjalnych pracodawców dla studentów z Wydziału Architektury, które umożliwiły im doskonalenie i nabywanie nowych umiejętności praktycznych. Kilkoro z nich podzieliło się z nami swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na ich temat. Zachęcamy do zapoznania się z ich wypowiedziami.

Staże odbyły się w wiodących firmach i instytucjach, m.in.: Dom Development (firma deweloperska), PBM Południe (firma budowlana), Mikomax (producent mebli biurowych), Proarchitektura (zespół architektów zajmujących się kompleksową obsługa projektową), Ogrody-Kosik (kompleksowe zagospodarowania terenów zieleni oraz aranżacji wnętrz budynków zielenią) oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (zespół pałacowo-parkowy). Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Priorytet IV; Działanie 4.1.; Poddziałanie 4.1.1.

– Pan Łukasz Ceniak, student kierunku Budownictwo w WSEiZ, odbył staż w firmie PBM Południe

Organizacja staży jest niewątpliwie bardzo korzystnym oraz wartościowym startem w karierze zawodowej. Odbycie stażu zapewniło mi możliwość zdobycia wielu nowych doświadczeń, jak również ukształtowało punkt widzenia na przyszłość pracy w danym zawodzie. Przebieg procedury konkursowej był bez zastrzeżeń. Informacje uzyskiwane od koordynatora projektu w trakcie przystąpienia do konkursu były rzetelne i jasno określały warunki oraz wszelkie terminy związane z kwalifikacją i postępowaniem tuż po podjęciu stażu. Wybór pracodawcy był całkowicie zgodny z kierunkiem moich studiów. Pracodawca zapewnił i powierzył mi prace związane adekwatnie ze stanowiskiem inżyniera stażysty. Ponadto różnorodność zajęć i miła atmosfera w pracy dawały mi satysfakcję przez cały okres odbywania stażu. Odbycie stażu na budowie w pełni spełniło moje oczekiwania. Uczestnictwo w projekcie stażowym jest cennym doświadczeniem pozwalającym na wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas studiów w praktyce. Efekty mojej pracy wykorzystane przez kadrę kierowniczą budowy w procesie realizacji obiektu budowlanego, działały motywująco i nadawały sens wykonywanej pracy. Ponadto możliwość poznania samego siebie z perspektywy wykonywanej pracy i jej oceny przez zwierzchnictwo jest przydatnym doznaniem życiowym. Podjęcie decyzji o udziale w stażu jest dogodnym i rozsądnym krokiem dla każdego studenta oraz absolwenta studiów zawodowych.

Pani Diana Rychter, studentka kierunku Budownictwo w WSEiZ, odbyła staż w firmie Dom Development

Cieszę się, że powstał pomysł staży, gdyż pozwolił mi zdobyć doświadczenie w dużej i prężnie rozwijającej się firmie developerskiej. Pracodawcy stworzyli mi możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach, a także mogłam zobaczyć jak wygląda praca z ludźmi posiadającymi duże doświadczenie w kierowaniu procesem inwestycyjnym. Procedura konkursowa była jasna i czytelna. Staż organizowany przez WSEiZ był ogromnym krokiem na mojej drodze zawodowej i mam nadzieje, że zdobyte dzięki niemu doświadczenie pomoże mi znaleźć dobrą pracę. Polecam wszystkim branie udziału w konkursie o staż w WSEiZ.

– Pani Katarzyna Wakuła, studentka kierunku Architektura i Urbanistyka w WSEiZ, odbyła staż w firmie Proarchitektura

Zorganizowanie staży jest genialnym pomysłem na start dla studentów, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie. Staż to zderzenie się z praktyką. Mając swojego opiekuna na stażu możemy go zawsze zapytać o to, czego nie było możliwości poznać podczas studiów.  Nie pracowałam dotychczas w zawodzie i bardzo fajnie, że takie osoby jak ja mają szanse zdobyć doświadczenie, bo początki są zazwyczaj najtrudniejsze. Pracodawcy są bardzo pozytywnie nastawieni do stażystów. Od razu dostałam bardzo ciekawe projekty do zrobienia oraz wiele cennych wskazówek dotyczących pracy architekta i początków w tym zawodzie. Pracodawca został bardzo dobrze dobrany do mojego wykształcenia. Podczas stażu miałam okazję brać udział przy opracowywaniu różnorodnych projektów przygotowywanych przez biuro. Staż spełnił moje oczekiwania w 100 %. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona ilością wiedzy oraz umiejętności jakie podczas stażu nabyłam. Takie staże są jak najbardziej potrzebne szczególnie na początku kariery zawodowej, gdyż idąc na taki staż ma się jakieś poczucie bezpieczeństwa, że nawet jeśli czegoś nie wiem to będąc na stażu się tego uczę i mogę o to zapytać. Łatwiej jest się zapytać o wątpliwe kwestie, niż gdybym rozpoczęła prace jako normalny pracownik, wtedy czuję się większą presję. Na stażu mam opiekuna, który oprócz pomocy, również inspiruje. Jako stażysta miałam okazję odpowiadać za kilka projektów, jak również działać zespołowo. Sądzę, że to bardzo dużo mi dało. Początki są trudne, szczególnie w zawodzie architekta, ale dzięki pracowni do której trafiłam i osobom jakie w niej pracują mogę powiedzieć, że staż przebiegał bardzo efektywnie i motywująco.

– Pani Monika Wiśniewska, studentka kierunku Architektura Krajobrazu w WSEiZ, odbyła staż w firmie Ogrody-Kosik

Pomysł zorganizowania stażu oceniam bardzo dobrze. Jest to szansa, aby zdobytą wiedzę na studiach wykorzystać w praktyce. Przede wszystkim jest to również okazja na sprawdzenie samej siebie w zawodzie, który ma się w przyszłości wykonywać. Procedura konkursowa wyłaniająca stażystę była dobrze przygotowana przez WSEiZ. Przyszły pracodawca został dobrze dobrany do mojego wykształcenia i staż spełnił moje oczekiwania. Jestem zadowolona z pracy u pracodawcy. Kontakt i współpraca była bardzo dobra. Taki staż jest przydatny na starcie kariery zawodowej.

– Pani Magdalena Śniadkowska, studentka kierunku Architektura Wnętrz  w WSEiZ, odbyła staż w firmie Mikomax

Pomysł zorganizowania staży jest bardzo trafny, ponieważ w pewien sposób otwiera nam drzwi do przyszłej pracy zawodowej. Dla większości pracodawców istotne jest doświadczenie, które w ten sposób zdobywamy. Do mojego pracodawcy nie mam żadnych zastrzeżeń, co więcej bardzo sobie chwalę i cenię pracę w tej firmie. Pracuję na stanowisku projektant, więc pracodawca został właściwie dobrany. Wiele się nauczyłam na stażu. Zespół jest bardzo sympatyczny, nie spodziewałam się tak życzliwej atmosfery w pracy.

Udostępnij wpis:

24 września 2013