STANOVANJE-HOUSING 19

STANOVANJE-HOUSING 19

IMG 7342

Miło nam poinformować, że dr inż. arch. Janusz Marchwiński, prof. WSEiZ został wybrany przez organizatorów międzynarodowej wystawy Stanovanje-Housing 19 do pełnienia funkcji recenzenta w Komitecie Naukowo-Artystycznym, w skład którego wchodzą profesorowie i pracownicy naukowi z ponad 10 krajów.

Dr inż. arch. Janusz Marchwiński, prof. WSEiZ to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej (1998) i Podyplomowych Studiów z Konserwacji Zabytków (1999). W latach 1998–2004 był doktorantem i asystentem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2005 roku obronił pracę doktorską pt. Rola pasywnych i aktywnych rozwiązań słonecznych w kształtowaniu architektury budynków biurowych i biurowo-przemysłowych. Od 2005 roku związany jest z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania. Prowadzi zajęcia z projektowania architektonicznego na studiach I i II stopnia Wydziału Architektury. Jest promotorem ponad 200 prac magisterskich i inżynierskich.

International exhibition of contemporary housing Stanovanje-Housing 19 jest międzynarodową wystawą współczesnego budownictwa mieszkaniowego, organizowaną przez Wydział Inżynierii Lądowej i Architektury Uniwersytetu w Nis (Serbia) oraz Klaster Urbanistyczny.

Wystawa odbyła się w dniach 5–10 listopada 2019 r. w Galerii „Pawilon”, w twierdzy Nis. Objęła około 80 autorów i zespoły autorskie z ponad 40 krajów. Zaprezentowane zostały dzieła architektoniczne w dziedzinie współczesnego budownictwa mieszkaniowego z lat 2017–2019, ze szczególnym uwzględnieniem projektów budownictwa socjalnego, które powstały w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Udostępnij wpis:

28 listopada 2019