Spotkanie autorskie z Wiktorią Czarnecką

Spotkanie autorskie z Wiktorią Czarnecką
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy studentów na wykład otwarty połączony ze spotkaniem autorskim z mgr Wiktorią Czarnecką.

Prelekcja pt. „Czy umiemy w Polsce robić marketing historyczny? Narzędzia i case study.” odbędzie się we wtorek 17 października 2023 r. o godz. 16:00 w auli nr 4, w budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16. Po wykładzie zapraszamy na spotkanie z Panią Wiktorią, która niedawno wydała książkę pt. „MARKETING HISTORYCZNY. CZY UMIEMY MĄDRZE KORZYSTAĆ Z HISTORII?”. Jest to pierwsza w Polsce książka o tym, jak wykorzystać historię do zbudowania tożsamości i wizerunku marki”.

Wraz z końcem lata, czasem, który w Polsce szczególnie skłania do refleksji historycznej, nakładem wydawnictwa CeDeWu ukazała się książka Wiktorii Czarneckiej mówiąca o tym, jak historia może posłużyć do zbudowania tożsamości i wizerunku marki, jednocześnie promując wartości narodowe oraz podtrzymując pamięć o naszych bohaterach.

Tytułowym pytaniem Autorka rozpoczyna refleksję na temat sposobu, w jaki przekaz historii wpływa na naszą tożsamość narodową. Bohaterowie, symbole, wartości – wszystko to buduje poczucie jedności narodu, a umiejętne poprowadzenie opowieści jest tu równie ważne jak storytelling każdej marki, także komercyjnej.

Autorka nie tylko definiuje pojęcie marketingu historycznego, ale także prezentuje konkretne narzędzia do wykorzystania przez podmioty kultury, samorządy oraz przedstawicieli marek komercyjnych chcących osadzić swoją markę w kontekście historycznym. Niestandardowe spojrzenie autorki – z perspektywy wprawnego PR-owca i miłośniczki historii − sprawia, że książkę tę czyta się nie tylko z należytą tematowi refleksją, ale i z uśmiechem i sympatią do przedstawianych w case study sylwetek postaci historycznych.

Mimo dość swobodnej i lekkiej w odbiorze formy autorka nie unika tematów trudnych, takich jak kwestia komunikacji martyrologii – zbrodni katyńskiej czy żołnierzy wyklętych. Naukowość książki (dane, tabele, grafiki) jest jej dodatkowym atutem, czyniącym ją wartościową pozycją także dla studentów i pracowników naukowych.

Wydanie publikacji zostało dofinansowane przez Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Patronami medialnymi są: Sprawny marketing, Nowy marketing, Brief, Marketing przy kawie, Ogólnopolska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Przysposobienia Wojskowego Kobiet.

 

O Autorce:

Wiktoria Czarnecka – Ułan PR, wykładowca akademicki na WSEiZ w Warszawie, właścicielka agencji Sztyblety PR, pedagog, trener. W swojej pracy łączy PR i marketing z wiedzą pedagogiczną. Zajmuje się budowaniem tożsamości i wizerunku marki. Doradza i szkoli m.in. ze storytellingu, buyer persony, marketingu: historycznego, sportowego, miejsca. Współpracuje z firmą szkoleniowo-doradczą AVENHANSEN. Członek i ekspert Stowarzyszenia Sport Biznes Polska. Pomysłodawca eventów: „Wakacje z PR” „Kobieca Liga Mistrzyń” i projektu „Wiślackie Pokolenia”. Pracowała w różnych obszarach marketingu: samorządowych, komercyjnych, sportowych, m.in. w Wiśle Kraków, w Widzewie Łódź jako kierownik ds. PR czy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Udostępnij wpis:

10 października 2023