Przegląd projektów semestralnych na Wzornictwie

Design
29 stycznia 2024 r. studenci kierunku Wzornictwo zorganizowali przegląd prac semestralnych. Ich zadaniem było zaprojektowanie i opracowanie koncepcji produktu, a dokładniej mydła.

Studenci prezentujący swoje projekty zaczęli od krótkiego wprowadzenia, opisując inspiracje i cele, jakie przyświecały im tworząc produkt. Jednak to, co najbardziej zwracało uwagę, to różnorodne podejście do tematu. Niektórzy skupili się na aspektach ekologicznych, proponując mydła z organicznymi składnikami i biodegradowalnymi opakowaniami. Inni zdecydowali się na eksperymenty z ciekawą formą samego pudełka, jak i mydła. Byli również Ci, którzy zaprezentowali projekty produktu przeznaczone dla konkretnej grupy docelowej oraz takie z praktycznym zastosowaniem.

Opakowania mydła były równie zaskakujące. Studenci nie tylko zadbali o funkcjonalność, ale także starali się, aby opakowanie odzwierciedlało charakterystykę samego mydła. Widzieliśmy minimalistyczne opakowania, ozdobione delikatnymi wzorami, ale także bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, co nadawało całości dodatkowego wymiaru artystycznego.

Zajęcia z prezentacją prac semestralnych były nie tylko okazją do ocenienia osiągnięć studentów, ale także do poznania twórczej pracy młodych projektantów. Na przeglądzie prac obecni byli: prodziekan Wydziału Architektury dr inż. Bogdan Gorczyca, prof. WSEiZ, dr hab. Maciej Konopka, prof. dr hab. Wojciech Małolepszy, mgr inż. Bronisław Świątkowski, mgr sztuki Jan Pfeifer.

 

 

Udostępnij wpis:

30 stycznia 2024