PROJEKT EUROSTUDENT

PROJEKT EUROSTUDENT

IMG 7342

Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego zaprasza studentów WSEiZ do wzięcia udziału w największym badaniu studentów w Europie – EUROSTUDENT. Respondenci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, wezmą udział w grze o tablety. 

Projekt EUROSTUDENT jest prowadzony równolegle w blisko 30 krajach, a jego celem jest zdiagnozowanie społeczno-ekonomicznych warunków studiowania. Badanie prowadzone jest cyklicznie. – Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz trzeci, przy czym pierwszy raz w historii badanie w naszym kraju realizowane będzie w uczelniach, na reprezentatywnej dla populacji studentów losowo-kwotowej próbie – czytamy w materiałach informacyjnych projektu.

W WSEiZ do udziału w badaniu zaproszeni są studenci stacjonarni i niestacjonarni na studiach I stopnia na kierunkach: Budownictwo, Zarządzanie, Architektura wnętrz oraz studenci stacjonarni i niestacjonarni na studiach II stopnia na kierunku Architektura. Badanie realizowane jest metodą ankiety internetowej, a jego Wykonawcą jest Centrum Badawczo-Rozwojowe PBS (dawniej Pracownia Badań Społecznych).

Kwestionariusz ankiety internetowej dostępny jest na stronie: https://ankieta.pbs.pl

 

Udostępnij wpis:

10 czerwca 2016