RUSZA PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH W ADMINISTRACJI

RUSZA PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH W ADMINISTRACJI

IMG 7342

Rusza program praktyk studenckich w administracji. Zgłoszeń na praktyki dokonują szkoły wyższe, a konkretnie Biuro Karier WSEiZ. Dzięki temu będziemy mogli zadecydować o skierowaniu naszych studentów na praktyki, które najlepiej odpowiadają będą profilowi konkretnego kierunku.

Na stronie: www.oferty.praca.gov.pl znaleźć można szczegółowe oferty praktyk.

Do końca roku ma być dostępnych 16 600 ofert praktyk w 1500 urzędach. Rządowy program jest elementem działań mających zwiększyć szanse absolwentów na rynku pracy.

Większość praktyk studenckich potrwa trzy miesiące.

W wielu przypadkach kandydaci do pracy są przez pracodawców odrzucani ze względu na brak odpowiedniego doświadczenia. Dzięki udziałowi w programie praktyk studenci będą mogli nabyć umiejętności, które są cenione w każdej branży. Ci, którzy do tej pory mieli jedynie do czynienia ze środowiskiem szkolno-akademickim, nauczą się, jak współpracować w zespole i rozwiązywać realne problemy, jakie pojawiają się w pracy.

Praktyki w urzędach są też bardzo dobrą propozycją dla studentów, którzy chcą związać swoją przyszłość zawodową z administracją publiczną. Od teraz będą mogli zdobyć doświadczenie i umiejętności właśnie takie, jakich będzie wymagał od nich przyszły pracodawca, bo poznają od wewnątrz specyfikę pracy w urzędzie.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertami praktyk oraz do kontaktu z Biurem Karier WSEiZ:

biurokarier@wseiz.pl

22 825 80 35 wew. 148

Udostępnij wpis:

22 maja 2015