PROGRAM BUDDY 2020/2021

PROGRAM BUDDY 2020/2021

IMG 7342

Szanowni Państwo,

przypomninamy, iż do 31.01 prowadzimy rekrutację do Programu BUDDY na semestr letni roku akademickiego 2020/2021!

Kim jest BUDDY?
BUDDY to opiekun/mentor studenta Erasmus, który w ramach Programu Erasmus+ przyjeżdża z uczelni partnerskiej studiować w WSEiZ. Program ten działa w naszej szkole, jak i w uczelniach partnerskich. Głównym celem, szczególnie w tych pierwszych dniach po przyjeździe do kraju, jest pomoc zagranicznemu studentowi w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu i sprawienie by pobyt ten stał się pozytywnym doświadczeniem.
Do zakresu obowiązków Buddy’ego należy głównie:

  • nawiązanie kontaktu mailowego z wyznaczonym studentem w celu poznania się,
  • ustalenie terminu i miejsca przyjazdu,
  • odbiór z lotniska/dworca,
  • pokazanie miasta,
  • pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów itp.

Oczywiście, bycie BUDDYM to nie tylko obowiązki, ale świetna okazja do przeżycia niesamowitych przygód w międzynarodowym środowisku!

Dlaczego warto zostać BUDDYM?
Zostanie mentorem studenta Erasmus to niepowtarzalna okazja do nawiązania nowych znajomości, które mogą przetrwać lata, a także okazja do podejmowania nowych wyzwań i zapoznania się z kulturą i obyczajami innych krajów. Ponadto, jest to doskonały sposób na rozwój umiejętności językowych!

Jak zostać BUDDYM?
To bardzo proste – osoby, które chciałyby zostać opiekunem studenta Erasmus, prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia do 31 stycznia 2021 wraz z numerem telefonu i adresem mailowym do Biura Erasmus na adres erasmus@wseiz.pl.
W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.

Liczymy na Państwa czynny udział w Programie BUDDY!

Udostępnij wpis:

3 grudnia 2020