PRAKTYKI W BELGII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS

PRAKTYKI W BELGII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS

IMG 7342

Pani Sylwia Kryczka, studentka Architektury II stopnia realizuje praktyki w ramach programu Erasmus+. Przesłała nam relację i zdjęcia z pobytu w Brukseli.

„Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z praktyk i wyjazdu. Jeśli chodzi o firmę to zostałam bardzo miło przyjęta. Mój opiekun jest bardzo pomocny we wszystkich kwestiach – zarówno, jeśli chodzi o pracę, jak i porady dotyczące na przykład miejsc wartych zwiedzenia. Same praktyki są ciekawym przeżyciem, ponieważ budynki, którymi się zajmujemy zupełnie różnią się od tych, które możemy zobaczyć w Polsce. Jest wiele zabytkowych obiektów, które firma remontuje i mogę zobaczyć, jak taka praca wygląda w Belgii.

Oczywiście poza pracą mam wiele czasu na zwiedzanie Brukseli i nie tylko. Belgia jest małym krajem, więc z łatwością można obejrzeć kilka innych miejscowości. Mi udało się pojechać do Gandawy, Brugii oraz nad morze. Szczerze powiem, że te mniejsze miejscowości nawet bardziej podobają mi się od Brukseli, ponieważ jest tam wiele zabytkowych budynków, a same miasta mają niepowtarzalny charakter. Brugia i Gandawa leżą we Flandrii i są to miejsca bardzo interesujące pod względem geograficznym. Na każdym kroku można zobaczyć kanały, po których często pływają łódki, dlatego miasta te porównywane są do Wenecji. Jeśli jest się w miastach na północy Belgii nie można zapomnieć o spróbowaniu świeżych owoców morza, które podawane są w każdej restauracji. Najbardziej popularne są mule z frytkami serwowane w przynajmniej dziesięciu wersjach (i na to danie ja się skusiłam i są o wiele lepsze niż w Warszawie). Korzystając z ciepłej pogody byłam też nad Morzem Północnym w okolicach Ostendy.

Jeśli chodzi o Brukselę jest tam również bardzo dużo miejsc do zobaczenia. Obowiązkowym punktem dla zwiedzających jest Wielki Plac, czyli główny rynek wraz z ratuszem. W mieście jest wiele muzeów i innych interesujących atrakcji. Ja bardzo miło wspominam wizytę w przepięknej kamienicy, w której mieści się  Muzeum Victora Horty, architekta secesyjnego (niestety nie można było robić zdjęć w środku).

Podczas spacerów po Brukseli warto zwrócić uwagę na Galerię św. Huberta czy katedrę św. Michała oraz Manneken pis, jeden z symboli stolicy Belgii. Jeśli wybierzemy się nieco dalej od centrum możemy zwiedzić Atomium, które zostało wybudowane na Wystawę Światową w 1958 roku. 

Tak jak opisałam cała Belgia jest warta uwagi. Mam w planach jeszcze pojechać na południe kraju i mam nadzieję, że też się nie zawiodę”.

Dziękujemy pani Sylwii za relację, a studentom WSEiZ polecamy wyjazd na zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus+ oraz POWER. Nabór na wyjazd w semestrze letnim 2018/19 trwa. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Udostępnij wpis:

26 września 2018