PRACE WYKŁADOWCY WZORNICTWA WSEIZ NA WYSTAWIE NEW POLISH POSTER

PRACE WYKŁADOWCY WZORNICTWA WSEIZ NA WYSTAWIE NEW POLISH POSTER

IMG 7342

17 lutego 2019 w Glasgow odbył się wernisaż wystawy New Polish Poster. Autorem dwóch wystawionych tam plakatów jest wykładowca Wydziału Architektury WSEiZ (na kierunku Wzornictwo) mgr sztuki Jan Diehl-Michałowski.

„New Polish Poster powstał rok temu jako niezależny projekt kuratorski Igi Zwolińskiej. Celem projektu jest promocja polskiej sztuki plakatowej, grafiki, ilustracji i designu za granicą. W chwili obecnej realizacja projektu odbywa się na terenie Szkocji. Projekt obejmuje szereg wydarzeń artystycznych i społeczno-edukacyjnych, między innymi wystawy, warsztaty i wykłady. New Polish Poster stara się nawiązać ścisłą współpracę z polskimi i lokalnymi artystami oraz organizacjami kulturowymi, tym samym docierając zarówno do Polonii jak i międzynarodowej publiczności”. Jest to druga edycja wystawy po dużym sukcesie ubiegłorocznej. Wystawione prace oscylowały wokół tematu tolerancji i akceptacji” (źródło: z materiałów Organizatora). Więcej na temat wystawy można przeczytać tutaj.

Cieszymy się z kolejnych sukcesów naszego wykładowcy! Informacje o innych dokonaniach mgra sztuki Jana Diehla-Michałowskiego można znaleźć pod poniższymi linkami:

udział w międzynarodowej konferencji w Armenii
wykład o polskiej szkole plakatu we Francji

W galerii poniżej: wystawione w Szkocji plakaty oraz zdjęcie autora.

Udostępnij wpis:

1 kwietnia 2019