PRACE STUDENTÓW ARCHIEKTURY W MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI

PRACE STUDENTÓW ARCHIEKTURY W MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI

IMG 7342

 

22 czerwca w mieszczącym się w Centrum Olimpijskim Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, odbył się wernisaż wystawy OLYMPIC ARCHITECTURE – MUSEUM ON THE MOVE, na której zaprezentowane zostały prace studentów architektury WSEiZ, wykonane pod kierunkiem dr. inż. arch. Marcina Zabłockiego. Muzeum Sportu i Turystyki już po raz drugi wystawia prace naszych studentów.

Wernisaż otworzyli dyrektor muzeum Tomasz Jagodziński oraz prezydent WSEiZ prof. dr hab. inż. Jan Misiak. W trakcie uroczystości koordynator projektu dr inż. Marcin Zabłocki wręczył studentom wyróżnienia za wyjątkowe rozwiązania architektoniczne. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: Katarzyna Soja, Wioletta Gałązka, Anna Miłosz, Olga Wiatrak, Wojciech Smulski oraz Aleksander Tiepłow.

Idea przedmiotu Olympic Architecture spodobała się władzom muzeum na tyle, że zobowiązały się przekazać informację dotyczącą dorobku uczelni w tym zakresie do Międzynarodowego Komitety Olimpijskiego, a kolejne prace wykonane przez przyszłych architektów na przedmiocie Olympic Architecture mają stać się impulsem do powstania cyklicznej wystawy.

Udostępnij wpis:

29 czerwca 2017