POMAGAMY W SZLACHETNEJ PACZCE

POMAGAMY W SZLACHETNEJ PACZCE

IMG 7342

W tym roku po raz kolejny WSEiZ włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Idea tego działania jest prosta – konkretna osoba (rodzina, grupa osób itp.) pomaga konkretnej rodzinie lub samotnej osobie, która pod wpływem przeciwności losu (choroba, wypadek, utrata pracy itp.) doświadczyła niezawinionej biedy. Szlachetna Paczka nie zbiera pieniędzy tylko dary rzeczowe i to tylko takie, które zostały wskazane przez osobę jako najbardziej jej w tym momencie potrzebne.

W tym roku pomagamy samotnej 56-letniej pani Lucynie, która 5 lat temu przezwyciężyła cieżką chorobę nowotworową.

 Niestety dłuższy czas powrotu do zdrowia przełożył się na nieobecność w pracy, którą pani Lucyna straciła. Trudna systuacja finansowa doprowadziła do pogorszenia się warunków zdrowotnych i mieszkaniowych. Pomimo przeciwności losu pani Lucyna jest pogodną osobą, która stara się sobie radzić, podejmując prace dorywcze.

Zbieramy rzeczy, które są najbardziej potrzebne pani Lucynie:

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA (herbata, kawa, ryż, mąka, cukier, konserwy, makaron, dżem, olej)

ŚRODKI CZYSTOŚCI (proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło, żel pod prysznic, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów)

PRALKA AUTOMATYCZNA (pani Lucyna obecnie pierze ręcznie) – informacja o zbiórce pieniędzy na pralkę poniżej

UBRANIA KOBIECE (prosimy o ubrania nowe lub w dobrym stanie. Pani Lucyna ma 175 cm wzrostu i szczupłą sylwetkę – rozmiar S/M, M lub 38)

ZBIERAMY NA PRALKĘ! Samorząd Studentów WSEiZ zbiera pieniądze na pralkę. Datki (w jakiejkolwiek kwocie) można przekazywać Karolinie Krysik lub Marcie Markiewicz (na tygodniu) lub Ani Banak w najbliższy weekend. Liczy się każda kwota! Dary rzeczowe zbierane są w pokoju Samorządu (pokój nr 2, Rejtana 16), a jeśli nikogo tam nie będzie prosimy o zostawienie rzeczy u ochrony budynku.

Na wszystkie pytania odpowie przewodnicząca sekcji charytatywnej, Ania Banak – 506 899 415.

  

 

 

Udostępnij wpis:

23 listopada 2017