Polsko-Amerykański Most Innowacji

Most Innowacji

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI), która odbędzie się online 25-26 listopada. 

PAMI to coroczne wydarzenie dla przedsiębiorców, naukowców i studentów zajmujących się opracowywaniem nowych rozwiązań opartych na unikalnej wiedzy i zaawansowanych technologiach, organizowane przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Tegoroczna edycja PAMI, będzie koncentrować się na zmianach klimatu i odnawialnych źródłach energii, a także na tworzeniu miejsc pracy opartych na czystej energii i ochronie środowiska. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Ambasadą USA w Warszawie.

Większość ludzi ma świadomość, że jeśli chcemy dać świat następnemu pokoleniu jako dobre miejsce do życia, wiele rzeczy trzeba zmienić. Ale najważniejsze pytanie brzmi: czy mogę mieć wpływ na tak wielką rzecz? Jeśli tak, co powinienem zrobić, aby być skutecznym? 

Czy wystarczy wprowadzić drobne usprawnienia w moich codziennych czynnościach, takich jak recykling lub używanie żarówek LED? Co mogę zrobić, aby stworzyć w mojej okolicy zieloną „oazę” wykonaną z betonu? Jak wpłynąć na światowych liderów politycznych, aby działali zgodnie z długofalowymi celami? 

PAMI to 2 dni, ponad 20 sesji i 50 ekspertów w zakresie zrównoważonego rozwoju, ekologii i zmian klimatu. Finansowanie innowacji środowiskowych, lokalne inicjatywy ekologiczne, technologie wodorowe, siła internetu w kreowaniu świadomego konsumpcjonizmu.

Zaproszeni eksperci podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak wpływać na ochronę środowiska i klimatu na różnych poziomach: prywatnym, lokalnym, krajowym, kontynentalnym i globalnym.

Wśród zaproszonych gości m.in.

– Marcin Lewenstein, Dyrektor ds. Innowacji, InnoEnergy, 

– Ewa Mazur, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Naczelnik Wydziału Gospodarki Wodorowej i Innowacji,

– Luca Mastropasqua, Senior Research Scientist, University of California,

– Alessandro Iacoponi, EU Tech Chamber (EUTECH) IoT Director | Sustainability and Innovation Manager

– Piotr Olkiewicz, ekspert w tematach Sustainability & Smart City,

– Paulina Górska, influencerka i eko-blogerka,

– Michał Wieczorowski, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką.  Politechnika Poznańska, 

– Justyna Markowicz, Prowadząca podcast Zrównoważony Biznes i facylitatorka metody Design Thinking,

– Anna Niemczyk, Instytut Energetyki – Instytut Badawczy;

i inni. 

Darmowe bilety można pobrać pod poniższym linkiem: bilety

Więcej informacji na stronie internetowej: https://top500meetup.pl/

oraz na wydarzeniu na Facebooku

 

Udostępnij wpis:

22 listopada 2021