Podsumowanie zajęć ,,Projektowanie opakowań’’ – przegląd prac semestralnych

Wzornictwo
W dniu 24 czerwca 2024 roku odbył się przegląd prac semestralnych studentów Wzornictwa VI semestru, podczas zajęć prowadzonych przez dr. hab. Macieja Konopki, prof. WSEiZ.

Głównym zadaniem studentów było zmienienie paradygmatu konsumpcji z prostego konsumowania na odpowiedzialne i zrównoważone podejście do produktów i opakowań. Każdy student miał za zadanie zidentyfikować opakowania produktów popularnych marek i zaprojektować dla nich alternatywne, bardziej zrównoważone wersje. W ramach tego procesu, studenci musieli przeanalizować obecne opakowania pod kątem ich wpływu na środowisko, a następnie opracować projekty, które znacząco zmniejszą ten wpływ poprzez zastosowanie ekologicznych materiałów i innowacyjnych rozwiązań projektowych.

Studenci w swoich projektach uwzględnili szereg czynników, takich jak trwałość, ochrona produktu, użyteczność i atrakcyjność wizualna, jednocześnie dbając o to, aby ich projekty były przyjazne dla środowiska. Kluczowym aspektem było opracowanie rozwiązań, które byłyby biodegradowalne, nadające się do recyklingu lub wielokrotnego użytku.

Z radością informujemy, że planowana jest wystawa prezentująca te innowacyjne projekty, która odbędzie się w Galerii WSEiZ przy ul. Rejtana w nadchodzącym nowym roku akademickim. Wystawa będzie otwarta dla publiczności i będzie doskonałą okazją do zapoznania się z pracami studentów, którzy swoimi projektami przyczyniają się do promowania zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji.

Autorzy projektów:

 1. GEEKVAPE – Adam Brańka
 2. Milka Oreo – Bartłomiej Cichocki
 3. Soczewki Baush+Lomb – Aleksandra Dworakowska
 4. Słuchawki gamingowe AG WHP02 for Gaming – Kamil Mori
 5. Kinder Joy – Gabriela Osóbka
 6. Lay’s – Mateusz Mazur
 7. Vifon – Anna Mateja
 8. Świderki Koral – Balbina Sobieszek
 9. Piątnica – Magdalena Jagiełło
 10. Choco-Bons – Brunon Zapora
 11. Garnier – Klaudia Ganszczyk
 12. Toffifee – Barbara Paderewska

Udostępnij wpis:

29 czerwca 2024