Plebiscyt Polska Architektura XXL - głosowanie

Plebiscyt
Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2022 roku zrealizowanych w Polsce.

To jedyny plebiscyt, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrza i krajobraz. Tradycyjnie już laureaci wybrani zostaną dwutorowo. Głosuje publiczność i profesjonalne jury. Głosowanie internautów potrwa do 4 kwietnia 2023 r.

Wśród nominowanych projektów, na który mogą oddać Państwo głos, jest projekt wykładowcy WSEiZ mgr. inż. architekta krajobrazu Jakuba Botwiny – Ogród Japoński w Parku Śląskim w Chorzowie. Gorąco zachęcamy do wsparcia wykładowcy naszej uczelni! Na projekt można głosować przez stronę sztuka-krajobrazu.pl klikając kategorię przestrzeń publiczna (formularz zlokalizowany jest po lewej stronie w czerwonej ramce Gdzie znaleźć formularz – zrzut ekranu).

Plebiscyt Polska Architektura XXL to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej branży architektonicznej. W jego ramach realizacje są wybierane w trzech dziedzinach: kubatura, wnętrza i krajobraz, każda podzielona na dwie kategorie – obiekty publiczne i prywatne. Zostanie też przyznana nagroda Grand Prix.

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje Internet, zadaniem plebiscytu jest oddanie adekwatnego obrazu stanu polskiej architektury oraz zmian jakie zachodzą na polskiej scenie projektowej. Plebiscyt nie koncentruje się przy tym tylko na najbardziej znanych pracowniach, ale pozwala na zaistnienie także mniej znanym, ambitnym biurom z mniejszych ośrodków lub takim, które swoimi ciekawymi dokonaniami chcą wyznaczać nowe trendy i ścieżki rozwoju polskiej architektury. W tym sensie jest też doskonałą platformą do promocji ambitnych, nowy biur projektowych.

W tegorocznym Plebiscycie o głosy walczy 66 kandydatów. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można w ramkach na stronach głównych portali:

www.sztuka-architektury.pl – pod działem Najnowsze artykuły znajduje się ramka do głosowania „Polska Architektura 2022 – głosowanie”, klikamy w kategorię – np. Publiczne, rozwija się lista nominowanych, wybieramy obiekt i klikamy Głosuj. (Gdzie znaleźć formularz – zrzut ekranu)

www.sztuka-wnetrza.pl – strona główna pod działem Najnowsze – znajduje się ramka do głosowania „Polskie Wnętrze 2022 – głosowanie”, klikamy kategorię – np. Publiczne, rozwija się lista nominowanych, wybieramy i klikamy Głosuj. (Gdzie znaleźć formularz – zrzut ekranu)

www.sztuka-krajobrazu.pl – strona główna pod działem Hot – znajduje się ramka do głosowania „Polski Krajobraz 2022 – głosowanie”, klikamy na kategorię – np. Ogrody Prywatne, rozwija się lista nominowanych, wybieramy i klikamy Głosuj. (Gdzie znaleźć formularz – zrzut ekranu)

Swój głos na wybraną realizację można oddać tylko raz, podając adres mailowy, na który zostanie wysłany link weryfikacyjny. Po kliknięciu w niego, głos zostanie dodany, a formularz na stałe zablokowany dla głosującego posługującego się danym adresem mailowym.

Do tegorocznej edycji Plebiscytu można było zgłaszać obiekty zrealizowane w 2022 roku oraz te, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2021, a zostały oddane do użytku w 2021 roku.

Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to ich funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi, oraz technicznymi.

Wyniki głosowania internatów poznamy 5 kwietnia 2023, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022, która odbędzie się 6 czerwca 2023 w nowo otwartym budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Artykuł pochodzi ze strony: https://sztuka-krajobrazu.pl/5140/artykul/wybierz-najlepsza-realizacje-architektoniczna-minionego-roku-zaglosuj-w-plebiscycie-polska-architektura-xxl-2022

Udostępnij wpis:

9 marca 2023