Piaseczno - tożsamość piękna. Szkice architektury Piotra Kalbarczyka

Wystawa
Szanowni Państwo,

w imieniu wykładowcy WSEiZ Piotra Kalbarczyka zapraszamy na wystawę szkiców piaseczyńskiej architektury autorstwa pana Piotra
9 maja o godzinie 18:00. Wernisaż odbędzie się w Warszawie w przepięknej przestrzeni odrestaurowanego zabytkowego budynku Biblioteki Publicznej przy ulicy Koszykowej 26/28.

 

 

Piotr Kalbarczyk to absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Architektury oraz Wydział Geodezji i Kartografii) oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie a także członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna. Od 2018 roku stały członek i Sekretarz Zespołu konsultacyjnego ds. Dziedzictwa Piaseczna przy Burmistrzu Miasta i Gminy Piaseczno, ponadto jest członkiem kadry dydaktycznej w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie na Wydziale Architektury i z radością dzieli się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami ze swoimi studentami.

Swoją artystyczną podróż rozpoczął od nauki rysunku w Centrum Kultury w Piasecznie, następnie intensywny warsztat rysunkowy zrobił pod okiem warszawskiego artysty i nauczyciela rysunku Wojciecha Domińczaka. Natomiast wyczucie architektury studiował pod okiem Frederick’a Bidigare, uznanego na świecie amerykańskiego architekta i artysty malarza, absolwenta wydziału Architektury Uniwersytetu Detroit, który jest przede wszystkim znany ze swoich akwarel. Czasami w prywatnych rozmowach dzieli się swoimi przemyśleniami o obserwacji różnorodności otaczającego nas świata: „Rysunek rządzi się w percepcji szczegółów innymi prawami. Zauważyć niezauważone jest siłą detalu architektonicznego i jednocześnie jego słabością do zanikania przez “przyzwyczajenie.”

Wystawę będzie można oglądać do końca maja w godzinach pracy Biblioteki.
Zapraszamy!

 

Udostępnij wpis:

6 maja 2024