PERSPEKTYWY: wystawa malarstwa Agnieszki Leszczyńskiej i Doroty Zych-Charaziak

Wystawa
Szanowni Państwo,

w imieniu Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Galerii Apteka Sztuki, zapraszamy na wernisaż wystawy malarskiej Agnieszki Leszczyńskiej i Doroty Zych-Charaziak pt. PERSPEKTYWY.

Data wernisażu: 6.06.2024 o godz. 18.00
Czas trwania wystawy: 7.06 – 22.06.2024

Galeria Apteka Sztuki – (aleja Wyzwolenia 3/5, 00-572 Warszawa)

Wspólnym punktem wyjścia Doroty Zych-Charaziak i Agnieszki Leszczyńskiej do wystawy PERSPEKTYWY są ich cykle prac inspirowane miastem. To pejzaże o industrialnym charakterze.
Artystki indywidualnie tworzą zupełnie odmienne perspektywy, które wzajemnie dopełniają się ukazując obraz miasta widzianego raz wprost z ulicy, a innym razem – „podglądane” z niej przez okna wnętrza biurowców, kawiarni lub domów. To pejzaże często zaludnione anonimowym tłumem, ale też zdarzają się wpisane w nie pojedyncze, wręcz osamotnione postacie.

dr Agnieszka Leszczyńska
Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Uzyskała tytuł doktora w zakresie architektury i urbanistyki. Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa. Od kilkunastu lat zajmuje się głównie malarstwem akwarelowym. Od 2016 roku należy do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.  

dr Dorota Zych-Charaziak
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała na wydziale Malarstwa w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Specjalizacja z Grafiki Warsztatowej w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej i litografii pod kierunkiem prof. Romana Artymowskiego. W 1990 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem a w 1991 stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 2017 r. otrzymała tytuł doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

 

Kurator i koordynator wystawy: Krzysztof Pułtorak
Patronat medialny: Damosfera @damosfera, BlustreamTV
Wstęp wolny @miasto_warszawa

Udostępnij wpis:

29 maja 2024