PAN TADEUSZ W WSEIZ - FOTORELACJA

PAN TADEUSZ W WSEIZ - FOTORELACJA

IMG 7342

Koncert cymbalistki, aktorskie interpretacje fragmentów epopei narodowej, pojedynek na szable i słowa, wykład o ilustracjach do książki „Pan Tadeusz”, tańce w wykonaniu zespołu dziecięcego oraz wystawa reprodukcji ilustracji autorstwa Józefa Wilkonia – takie atrakcje czekały na widzów, którzy przybyli 4 listopada do Atrium Budynku Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Uroczysta prezentacja książki Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz” z ilustracjami Józefa Wilkonia (z udziałem tego uznanego artysty) była znakomitą okazją do przeniesienia się w szlachecki świat XIX wieku, znany z naszej epopei narodowej. 

Część artystyczną uroczystości uświetniły występy:

znakomitej cymbalistki Marty Maślanki

aktora Grzegorza Emanuela (m.in. „Lincz”, „Rewers”, „Ogród Luizy”) w interpretacji którego wysłuchamy fragmentów „Pana Tadeusza”

Elżbiety Bronakowskiej, Karoliny Zabłockiej, Marcina Zabłockiego i Wiktora Osiadacza, którzy wykonają inscenizację „Pojedynek w rym ubrany na szable i słowa” wg Michała Zabłockiego

prof. Janusza Górskiego, który wygłosi wykład nt. ilustracji do książki „Pan Tadeusz”

tańce w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego RYKI.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa reprodukcji ilustracji Józefa Wilkonia do epopei narodowej. Prezentacja książki została zorganizowana we współpracy z Fundacją „Arka” im. Józefa Wilkonia oraz Wydawnictwem Media Rodzina. 

Udostępnij wpis:

9 listopada 2016