OSSA 2014 - WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE

OSSA 2014 - WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE

IMG 7342

Zachęcamy studentów Architektury WSEiZ do wzięcia udziału w warsztatach architektonicznych OSSA 2014, czyli Ogólnopolskim Spotkaniu Studentów Architektury, które jest coroczną inicjatywą Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury. Tegoroczna letnia odsłona warsztatów odbędzie się w Szczecinie w dniach 13-20 lipca 2014 r. To już ostatnie dni zapisów! Jednym z tutorów na warsztatach został mgr inż. arch. Karol Szparkowski, który prowadzi zajęcia dla studentów Wydziału Architektury WSEiZ.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury zostało powołane do życia przez studentów chcących zdobyć doświadczenie zawodowe i poszerzyć swoje horyzonty. Organizatorzy pierwszych warsztatów w 1997 r. zarazili swoją ideą kolejnych, i tak niezmiennie i z pełnym zaangażowaniem, od 17 lat spotykają się na cyklicznych warsztatach, plenerach, konkursach i wycieczkach.

Fenomen i sukces warsztatów polega na ich oddolnej inicjatywie oraz wielkiej chęci rozwoju i nauki. Warsztaty OSSA są najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu studentów architektury, których rozpiera potencjał, kreatywność i zapał do pracy. Warsztaty przyciągają uwagę całego świata architektury, a coraz częściej również sztuki i budownictwa.

ENTROPIA

W Szczecinie podczas letniej OSSY zmierzą się z ENTROPIĄ. Chcą znaleźć odpowiedzi na  szereg pytań, które najczęściej stawiane są w świecie fizyki, a przecież bezpośrednio odnoszą się do problemów dzisiejszego społeczeństwa, a także architektury i urbanistyki.

– Czy w chaosie można znaleźć rytm, klucz według którego pozornie nieskładne elementy zostały rozsypane?
– Czy odwracając tą tendencję można stworzyć wzór tworzący układy zupełnie przypadkowe?
– Czy powtarzając proste zabiegi i proste czynności wielokrotnie w różnych kierunkach ich efekt zawsze będzie taki sam?
– Czy i dlaczego istnieją czynniki powodujące wyjście układu uporządkowanego w stan chaosu?

Szczecińską odsłonę Letnich Warsztatów OSSA 2014 organizują studenci i absolwenci Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Głównym organizatorem warsztatów jest instytucja kultury 13muz i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury.

Strona warsztatów: szczecinossa2014.blogspot.com
Profil warsztatów na facebooku: facebook.com/ossaszczecin

Udostępnij wpis:

25 czerwca 2014