OGÓLNOPOLSKI SPIS POWSZECHNY BARSZCZU SOSNOWSKIEGO I BARSZCZU OLBRZYMIEGO 2012

OGÓLNOPOLSKI SPIS POWSZECHNY BARSZCZU SOSNOWSKIEGO I BARSZCZU OLBRZYMIEGO 2012

Spis Powszechny Barszczu logo
Pracownia Stosowanej Ekologii Roślin WSEiZ pod kierunkiem doc. dra Piotra Mędrzyckiego wraz z Fundacją „Palący Problem – HERACLEUM” organizują „Ogólnopolski Spis Powszechny Barszczu Sosnowskiego i Barszczu Olbrzymiego 2012”.

Barszcz Sosnowskiego i barszcz olbrzymi są inwazyjnymi gatunkami obcymi o bardzo wysokiej toksyczności. Mogą powodować dermatozy, obrażenia układu oddechowego, a nawet wstrząs anafilaktyczny nie tylko przy bezpośrednim kontakcie z rośliną. W ciepłe, słonecznie dni substancje toksyczne mogą osadzać się na ludzkiej skórze, powodując obniżenie jej odporności na promienie słoneczne, a następnie prowadząc do groźnych poparzeń. Dodatkowo gatunki te szybko się rozprzestrzeniają i niezwykle trudno je zwalczyć.
Pracownia Stosowanej Ekologii Roślin Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania zawraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie danych dotyczących występowania barszczu Sosnowskiego i barszczu olbrzymiego na terenie Polski.
Zgłoszenia można kierować on-line: http://www.barszcz.edu.pl/mod/data/edit.php?d=6 lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Pracownia Stosowanej Ekologii Roślin
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
ul. Wawelska 14
02-061 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Więcej informacji na stronie: http://barszcz.edu.pl
Więcej informacji o akcji – pobierz ulotkę

Udostępnij wpis:

27 maja 2013