Ogólnopolski Dzień Młodego Architekta i Dzień Młodego Inżyniera

4 FUTURE DAY
Już 24 października 2022 r. w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, w Siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbędzie się ogólnopolski Dzień Młodego Architekta i Dzień Młodego Inżyniera – 4 FUTURE DAY.

UWAGA! Studenci kierunku Architektura (studia w dni powszednie) semestr I, III, V, VII obowiązkowo uczestniczą w wydarzeniu. Towarzyszyć im będą wykładowcy przypisani do prowadzonych zajęć w tym dniu.

4 FUTURE DAY to wydarzenie przeznaczone są dla studentów oraz absolwentów uczelni technicznych wiążących swoją przyszłość z budownictwem lub architekturą. W programie m.in.: rozstrzygnięcie Rankingu Wydziałów Budownictwa i Architektury, warsztaty branżowe oraz warsztaty BIM, strefa kariery, konsultacje z architektami i doradcami technicznymi firm – Partnerów programów Builder for the Young Architects oraz Builder for the Young Engineers w zakresie projektowania oraz zastosowania materiałów i technologii dla budownictwa i architektury.

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY POD WARUNKIEM WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI NA PLATFORMIE B4F!

Za udział w wydarzeniu oraz udział w warsztatach BIM wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają dwa imienne certyfikaty.

REJESTRACJA:
https://b4f.buildercorp.pl/Events/Details/189

PROGRAM WYDARZENIA:

09.30  Rejestracja

09.30 – 10.30  strefa kariery/konsultacje branżowe

10.30 – 10.40  Rozpoczęcie i powitanie uczestników 4FutureDay

10.40 – 11.00 ROZSTRZYGNIĘCIE RANKINGU NAJLEPSZYCH WYDZIAŁÓW BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY„BUILDER RANKING EDUCATION FOR THE FUTURE TOP 2022 – WRĘCZENIE WYRÓŻNIEŃ

11.00 – 11.15    Rynek pracy inżyniera budownictwa i architekta Anno Domini 2022.

Zarobki i inne argumenty ZA!. Specjalizacje przyszłości. Kogo poszukują pracodawcy? W jakich specjalnościach warto się kształcić? Konkurencja na rynku jest ogromna. Przyjdź, zdobądź cenne informacje. research zrobiliśmy za ciebie! Buduj i umacniaj swoją przewagę konkurencyjną.

Krzysztof Kaczorek, Pełnomocnik Dziekana ds. opracowywania opinii i ekspertyz dla podmiotów zewnętrznych, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska

11.15 – 11.25 pytania do eksperta

11.25 – 12.25 Architektura i Budownictwo. Mentoring i młodość. o edukacji, zawodzie, pasjach, doświadczeniach i wyzwaniach.

Weź udział w 4FutureDay i w ciągu kilku godzin zdobądź informacje, które pozwolą Ci z sukcesem zaplanować karierę zawodową. Dowiesz się, jak wyglądają wzajemne relacje zawodowe w trakcie prowadzenia projektu, w firmie, korporacji i biurze architektonicznym. Mentorzy i nieco starsi Wasi koledzy opowiedzą o swojej pracy i wyzwaniach z jakim się mierzą na co dzień. Pasja, doświadczenie, młodzieńcza kreatywność! A także dlaczego warto mieć mentora? Przyjdź, posłuchaj, tego nie znajdziesz na FB!

12.25 – 12.40 pytania do mentorów

12.40 – 13.30 lunch/strefa kariery/konsultacje branżowe

13.30 – 15.45 WARSZTATY BIM – koordynacja branżowa

Paweł Lesiak Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland Sp. z o.o.

Współczesny proces inwestycyjny oparty jest na analizie niezliczonej ilości informacji. Jest to możliwe dzięki koordynacji procesów projektowych bazujących na modelach 3D. Można to uzyskać dzięki łączeniu różnych formatów i plików w jednym modelu wielobranżowym. Aby ta praca była skuteczna agregacja modeli powinna odbywać się w środowisku chmurowym a BIM Koordynatorzy muszą być wyposażeni w odpowiednie narzędzia.Podczas warsztatów będziesz mógł się przyjrzeć:

  • Symulacji procesu projektowego w oparciu o różnego rodzaju standardy i systemy
  • Symulacji pracy zespołowej na modelach międzybranżowych
  • Automatycznej analizie kolizji, błędów oraz parametrów w modelach
  • A także wykonać Modele BIM symulujące prowadzenie prac

15.45  Zakończenie 4FutureDay

Builder

Udostępnij wpis:

17 października 2022