Odbyła się akcja „Dziewczyny na Politechniki 2024”

Odbyła się akcja „Dziewczyny na Politechniki 2024”
W ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”, 17 kwietnia 2024 r. w Wyższej Szkole Ekologii
i Zarządzania gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie oraz z Technikum Ogrodniczego w Zespole Szkół nr 39 im. Edmunda Jankowskiego.

Kampania „Dziewczyny na Politechniki” i „Dziewczyny do ścisłych” to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Idea projektu narodziła się w roku 2006. Organizatorami akcji jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Po przybyciu uczniów do gmachu uczelni przy ul. Rejtana 16 rozpoczęły się warsztaty komputerowe, które poprowadził wykładowca WSEiZ mgr inż. Piotr Brudny.

Zajęcia dotyczyły zastosowania sztucznej inteligencji w ochronie środowiska a dokładniej tego jak za pomocą odpowiednich algorytmów uczelnia maszynowego identyfikować zwierzęta. Po krótkim wstępie przyszedł czas na praktyczne warsztaty komputerowe. Pod okiem prowadzącego, uczniowie sami mogli eksperymentować z różnymi aplikacjami i narzędziami opartymi na sztucznej inteligencji. Była to dla nich nie tylko możliwość zrozumienia, jak działa ta zaawansowana technologia, ale także szansa na własne kreatywne eksplorowanie jej potencjału. W trakcie warsztatów uczniowie pracowali w grupach, wymieniając pomysły i wspólnie rozwiązując problemy. To wspólne działanie pozwoliło im lepiej zrozumieć złożoność technologii oraz zainspirowało do myślenia innowacyjnego.

 

 

Udostępnij wpis:

18 kwietnia 2024