Odbył się wykład „Poliuretan – skuteczny materiał do izolacji cieplnej (i nie tylko)”

Wykład
W murach naszej uczelni 31 marca 2023 r. odbył się wykład dla studentów Wydziału Architektury pt. „Poliuretan – skuteczny materiał do izolacji cieplnej (i nie tylko)”.

Wykład wygłosił Pan Maciej Kubanek, Prezes Zarządu Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR”. Podczas wykładu studenci dowiedzieli się o: podstawowej definicji poliuretanu, historii powstania reakcji chemicznej prowadzącej do wytworzenia wiązania aż po dokładne wyjaśnienie zachodzącego wiązania czego wynikiem jest sztywna pianka, co również zostało zaprezentowane podczas wykładu w formie eksperymentu.  Sztywna pianka ma szerokie zastosowanie głównie jako izolacja cieplna w budownictwie ale wykorzystywana jest również w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym, jak i w wytwarzaniu ubrań, klejów, okien, materacy etc. Dodatkowo, bardzo ważną kwestią dokładnie poruszoną przez Pana Macieja i zobrazowaną w postaci tabeli była kwestia właściwości ogniowych izolacji poliuretanowych.

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” powstał w 2009 roku i od początku swojej działalności reprezentuje interesy wszystkich swoich członków oraz aktywnie promuje izolacje poliuretanowe, upowszechnia i kreuje w Polsce świadomość korzyści wynikających ze stosowania izolacji cieplnych, ze szczególnym uwzględnieniem pianek PUR i PIR, a także konsekwentnie zabiega o zapewnienie tym produktom pozycji rynkowej adekwatnej do ich wysokiej jakości.

Udostępnij wpis:

14 kwietnia 2023