Odbył się wykład „Jak sprawnie i efektywnie przeprowadzić prace wykończeniowe mieszkania"

Wykład
27 listopada 2023 r. odbył się wykład z cyklu Projekt od A do Z – Porady Praktyków.

W roli wykładowcy ponownie wystąpił pan inż. Cezary Borkowski, absolwent kierunku Budownictwo, który studia w WSEiZ ukończył w 2011 roku.

Prowadzący wykład zaprezentował bogatą wiedzę praktyczną dotyczącą wszelkich aspektów prac wykończeniowych i remontowych w nieruchomościach. Wykład rozpoczął od omówienia kluczowych etapów przygotowań do prac, zwracając szczególną uwagę na niezbędne analizy i planowanie przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań. Kolejnym istotnym aspektem były kwestie związane z zarządzaniem czasem i budżetem podczas prac wykończeniowych. Podczas spotkania nie zabrakło także praktycznych case studies, gdzie prelegent dzielił się przykładami ze swojej praktyki zawodowej. Studenci mieli okazję dowiedzieć się, jakie wyzwania mogą pojawić się w trakcie realizacji projektu i jak skutecznie im zaradzić. Na zakończenie wykładu odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, co pozwoliło studentom na bezpośrednią wymianę poglądów i doświadczeń z prowadzącym.

 

Cezary Borkowski swoją przygodę z branżą projektową rozpoczynał jako inżynier w budownictwie wielorodzinnym w rodzinnej firmie. Kolejnym etapem kariery była własna działalność, w której zajmował się realizacją projektów przygotowanych przez pracownie architektury wnętrz. Dało to początek obecnie wykonywanej roli koordynatora prac dla biur projektowych. Dlatego też podczas wykładu nasz gość odpowiadał na pytanie czy inżynier budownictwa potrafi odnaleźć się w realizacji projektów wnętrz.

W imieniu Władz Uczelni bardzo dziękujemy za inspirujący wykład oraz praktyczne wskazówki.

Udostępnij wpis:

1 grudnia 2023