Odbył się finisaż wystawy prac studentów z pracowni rysunku i malarstwa prof. Marii Komorowskiej

Finisaż

2 czerwca 2023 r. odbył się finisaż wstawy prac studentów III semestru Wydziału Architektury, z pracowni rysunku i malarstwa dr Marii Komorowskiej, prof. WSEiZ.

Była to wyjątkowa okazja, by podziwiać talent i kreatywność studentów, którzy przez ostatnie miesiące pracowali nad swoimi projektami. Wystawę podsumowała Dziekan Wydziału dr inż. Małgorzata Leszczyńska-Domańska, prof. WSEiZ, podkreślając ogromne zaangażowanie i wysiłek, jakie studenci włożyli w swoje prace.

Na wystawie zaprezentowano prace studentów, którzy opracowywali dwa tematy: Studium natury „Odbicia w Wodzie” oraz Znaczenie koloru we współczesnej architekturze.

  • Studium natury „Odbicia w Wodzie” – Prace wykonane na podstawie własnych szkiców i zdjęć wykonanych przez studentów, podczas lipcowych praktyk w 2022 roku w Parku Łazienkowskim. Próba znalezienia wąskiego kadru obserwowanej natury, odbijającej się w lustrze wody, który pod wpływem delikatnego ruchu fal ulega odkształceniu i deformacji, aż do granic czytelności. Poszukiwanie w naturze abstrakcyjnego obrazu poprzez zmniejszenie skali i zawężenie obserwowanego obrazu. Temat prowokującym środkiem do własnych poszukiwań i eksperymentów w obszarze różnych technik malarskich (do wyboru akwarela, gwasz lub pastel).
  • Znaczenie koloru we współczesnej architekturze – Wskazanie pozytywnych i negatywnych przykładów użycia koloru w architekturze. Wykonanie prezentacji przedstawiającej własny wybór szczególnie oryginalnych przykładów w światowej architekturze, w których kolor wzmacnia walory projektu i odgrywa równorzędne znaczenie wobec bryły, a czasem staje się wiodący. Znalezienie w swoim mieście, negatywnych przykładów zastosowania koloru w wybranych istniejących już realizacjach architektonicznych. Przedstawienie innej, własnej koncepcji kolorystycznej dla danego obiektu, która według studenta w pozytywny sposób odmieni projekt i lepiej zaprezentuje bryłę budynku. Wnioski.

Udostępnij wpis:

6 czerwca 2023