O cegle w architekturze – Wienerberger, Vandersanden oraz PCB-Polska z wizytą w WSEiZ

Cegła w architekturze
23 stycznia 2023 r. studenci kierunku Architektura mieli możliwość zapoznania się z tematem praktycznego zastosowania ceramiki budowlanej w architekturze.

Przedstawiciele firm Wienerberger i Vandersanden, czołowych producentów ceramiki w Europie, zaprezentowali studentom nie tylko wyroby dostępne w ich portfolio, ale także sposoby pozyskiwania materiałów do produkcji cegły, techniki jej formowania, zasady wypalania oraz przykłady zastosowania ceramiki na różnego rodzaju elewacjach.

Uzupełnieniem powyższych informacji było wystąpienie założyciela firmy Polska Chemia Budowlana, który opowiedział studentom o praktycznych aspektach zastosowania do ceramiki materiałów uzupełniających, takich jak fugi i kleje.

Spotkanie odbyło się w ramach organizowanej przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej V edycji konkursu „Architektury Ceglanej”. Konkurs odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz portalu domzcegły.pl. Nagrodzone projekty poprzedniej edycji konkursu zostały zaprezentowane podczas towarzyszącej wydarzeniu wystawie, którą można było zobaczyć w atrium budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16.

Serdecznie dziękujemy Panom Maciejowi Skrzeczyńskiemu (Vandersanden), Januszowi Ositkowi (Wienerberger) oraz Sebastianowi Tyszkowskiemu (PCB-Polska) za wizytę w naszej Uczelni i prezentację ciekawych prelekcji.

Udostępnij wpis:

24 stycznia 2023