Międzynarodowe doświadczenie w Instituto Tecnológico de Santo Domingo (INTEC): Współpraca, kultura i możliwości rozwoju

W dniach 26-30 czerwca 2023 roku dr Justyna Kłys Prorektor WSEiZ, w ramach projektu KA107-2020 programu Erasmus+, uczestniczyła w International Staff Week, organizowanym przez uczelnię partnerską WSEiZ – Instituto Tecnológico de Santo Domingo (INTEC) w Republice Dominikańskiej. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło 40 uczestników z 17 uczelni z 14 państw, co pozwoliło na wymianę wiedzy, doświadczeń i inspiracji z różnych zakątków świata, w tym m.in. Austrii, Czech, Grecji, Litwy, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Włoch i Węgier.

International Staff Week w INTEC cechowały niezwykła gościnność, serdeczność i pozytywna energia pracowników i studentów Uczelni. Wydarzenie to dostarczyło cennego doświadczenia oraz pozwoliło zapoznać się z lokalną kulturą, tradycjami i smakami Republiki Dominikańskiej, dzięki uczestnictwu w licznych różnorodnych wydarzeniach.

INTEC to prywatny uniwersytet założony w 1972 roku, który stał się w ciągu lat liderem wśród szkół wyższych na Dominikanie. Misją INTEC jest nie tylko wzmacnianie infrastruktury naukowo-technologiczno-kulturalnej, ale także przyczynianie się do rozwoju gospodarczego i społecznego kraju, poprawy jakości życia mieszkańców Dominikany oraz zachowania dziedzictwa kraju – zarówno moralnego, jak i materialnego.

Podczas pobytu w INTEC Prorektor Kłys miała okazję zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną Uczelni, obejmującą różnorodne kierunki studiów na poziomie licencjackim i magisterskim, w tym nauki medyczne, nauki społeczne i humanistyczne, nauki podstawowe i środowiskowe, biznes oraz różnorodne dziedziny inżynierii, takie jak budownictwo, wzornictwo i mechanika. Ponadto, Uczelnia oferuje międzynarodowe programy studiów realizowane w języku angielskim we współpracy z sześcioma renomowanymi uniwersytetami z USA, w tym z University of Illinois.

Zaangażowanie w wysokiej jakości edukację, badania i międzynarodową współpracę sprawia, że INTEC jest prawdziwym motorem transformacji społecznej w Republice Dominikany. Zebrane podczas International Staff Week doświadczenia potwierdzają ogromną wartość mobilności w ramach programu Erasmus+ dla międzynarodowego środowiska akademickiego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Instituto Tecnológico de Santo Domingo (INTEC) zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Uczelni: INTEC.

Udostępnij wpis:

24 lipca 2023