Lista zbiórek - pomoc Ukrainie

Lista zbiórek - pomoc Ukrainie

Szanowni Państwo,

Jeżeli byście chcieli wesprzeć społeczność ukraińską w tym trudnym czasie poniżej przedstawiamy listę sprawdzonych zbiórek i internetowych grup wsparcia.  Lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 1. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej:Naszą pomoc kierujemy do mieszkańców wsi i miast na wschodzie Ukrainy. Bezpośrednio na miejscu działa nasz Partner. Pierwsze pakiety pomocy humanitarnej oraz wsparcie psychologiczne dotarły już do ludzi na obszarach dotkniętych ostrzałem. Potrzeby wciąż są duże, rośnie liczba poszkodowanych.”
  • Wpłać online na stronie: https://pcpm.org.pl/ukraina
  • lub przelej dowolną kwotę na konto PCPM:
   • mBank 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001
   • tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy
 2. Fundacja Pomagam.pl: Żeby zapewnić jak najskuteczniejszą pomoc, zebrane środki przekażemy ukraińskim organizacjom zajmującymi się pomocą humanitarną. Osoby tam pracujące wiedzą najlepiej, jakiego wsparcia Ukraińcy potrzebują w tych trudnych chwilach.”
 3. Polska Akcja Humanitarna: Wobec wzrostu napięcia i spodziewanej eskalacji konfliktu zbrojnego w Ukrainie rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na zaopatrzenie w żywność i artykuły higieniczne najbardziej zagrożonych wojną mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego. Przekazana jednorazowo pomoc wystarczy na 3 zimowe miesiące.”
  • Wpłać online na stronie:  https://www.pah.org.pl/sos-ukraina/
  • lub przelej dowolną kwotę na koto PAH:
   • Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
   • tytuł wpłaty: Pomoc Humanitarna
 4. Polska Misja Medyczna: ”Od 1999 roku Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. Działania PMM opierają się na pracy wolontariuszy: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarzy, rehabilitantów, a także psychologów i analityków medycznych.”
 5. Fundacja HumanDoc: „Wiele wiejskich domów zostało ostrzelanych. Musimy zacząć ewakuację w bezpieczne miejsca starszych i przede wszystkim dzieci. Potrzebujemy pieniądze przede wszystkim na benzynę, generatory prądu, leki […] jedzenie”
 6. Voices of children: organizacja wspierająca dzieci skrzywdzone wojną
 7. Widzialna Ręka: grupa na portalu Facebook zrzeszająca osoby, które oferują bezpłatną pomoc.
 8. Fundacja Dobre Jutro: ,,W momencie gdy ludzie uciekają do Polski, nie będziemy mogli wjechać z darami. Jednak mamy tam na miejscu siatkę wolontariuszy, którzy dokonają zakupów i dostarczą pomoc starszym i schorowanym Rodakom z Zachodniej Ukrainy! Dostarczymy jak najwięcej i jak najszybciej lekasrtw, artykułów spożywczych oraz chemii.”
 9. Fundacja Ocalenie: ”Fundacja Ocalenie pomaga uchodźcom i uchodźczyniom, migrantom i migrantkom, repatriantom i repatriantkom urządzić nowe życie w Polsce. Pomagamy znaleźć i wyremontować pokój lub mieszkanie, wypełniamy dokumenty, prowadzimy psychoterapię, uczymy polskiego, udzielamy pomocy prawnej. Tylko w zeszłym roku pomogliśmy 2825 osobom z ponad 90 krajów.”
 10. SOS dla dzieci z Ukrainy: ”W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego, miliony obywateli Ukrainy z dnia na dzień znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie. Obecna sytuacja uderza bezpośrednio również w tych najsłabszych – opuszczone i osierocone dzieci. Trwająca wojna, związany z nią lęk, poczucie bezsilności to kolejne wstrząsające doświadczenie, z którym przyszło im się mierzyć.”
 11. Fundacja RadiaZet:

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE 

W tej chwili jest to pomoc w formie uruchomienia infolinii.

 1. Polskie Forum Migracyjne –  Facebook
 2. Fundacja NAGLE SAMI – W sytuacji gdy ludzie są w… – Fundacja NAGLE SAMI | Facebook
 3. Mindgram – Uruchamiamy Telefoniczną Linię Wsparcia – Mindgram
 4. Centrum Medyczne Damiana – Uruchamiamy pakiet pomocy medycznej dla osób z Ukrainy (damian.pl)

Udostępnij wpis:

25 lutego 2022