Kuba Snopek i Jakub Szczęsny gośćmi kolejnego spotkania w cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE

Kuba Snopek i Jakub Szczęsny gośćmi kolejnego spotkania w cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE

W imieniu magazynu Architektura i Biznes zapraszamy na kolejne spotkanie LIVE A&B z cyklu — #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE!

Jakie są nowe trendy? Jak projektowanie może odpowiadać na zmiany w otaczającym nas świecie?

Gośćmi będą najlepsi twórcy, badacze i projektanci, którzy na podstawie własnej praktyki projektowej i doświadczeń rozmawiają o tym, jak wdrażać zmiany, co one przynoszą i jaki jest ich bilans w zurbanizowanych przestrzeniach.

Gośćmi pierwszego, marcowego spotkania byli architektka krajobrazu Joanna Rayss i architekt Jakub Szczęsny. Tym razem do Jakuba Szczęsnego dołączy urbanista — Kuba Snopek. Spotkanie online odbędzie się już 24 maja 2022 roku o godzinie 12.00. Rozmowa transmitowana będzie na żywo na kanale YouTube oraz na Facebooku A&B. W czasie spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

Transmisja online:

Facebook: https://architekturaibiznes.pl/facebook
YouTube: https://architekturaibiznes.pl/youtube

 

Kuba Snopek — urbanista, badacz miast. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Instytutu Strelka i kalifornijskiego Uniwersytetu w Berkeley. Założyciel biura projektowego Direction.

W swoich badaniach podejmuje takie tematy jak ochrona niematerialnego dziedzictwa, architektura kościołów wybudowanych w Polsce w drugiej połowie XX wieku czy sztuka fundowana przez deweloperów.

Autor programu nauczania Charkowskiej Szkoły Architektury. Współautor „Sceny” — wielokrotnie nagradzanej przestrzeni publicznej w mieście Dniepr, stworzonej za pomocą crowdsourcingu i crowdfundingu. W 2018 roku występował na scenie TEDXKYIV, a w 2021 roku brał udział w organizowanych przez A&B INTERDYSCYPLINARNYCH WARSZTATACH URBANISTYCZNYCH podczas Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie.

Jakub Szczęsny (Pracownia SZCZ)— architekt, projektant najwęższego domu świata (Domu Kereta, w kolekcji nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej), licznych instalacji w przestrzeniach publicznych oraz serii prefabrykowanych domów FreeDOM i SIMPLE HOUSE.

Studiował architekturę w Warszawie, Paryżu i Barcelonie, pracował w branży reklamowej i w grupie projektowej Centrala. Od 2016 roku prowadzi własną pracownię SZCZ w Warszawie.

Uczy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Prowadzi popularyzatorskie programy telewizyjne na temat architektury i projektowania wnętrz. Publikuje felietony w czasopismach „ARCHITEKTURA & BIZNES”, „Autoportret” i w „Salonie”, dodatku do „Polityki” o architekturze i wnętrzach.

architektura_biznes""

Udostępnij wpis:

17 maja 2022