Konkurs Prezesa GUS na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki

Konkurs Prezesa GUS

Szanowni Państwo,

pragniemy serdecznie poinformować, że Główny Urząd Statystyczny uruchomił już 6. (licząc po wznowieniu) edycję Konkursu Prezesa GUS na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki. Celem Konkursu jest wyłonienie autorów najlepszych prac magisterskich oraz doktorskich z zakresu statystyki, a także popularyzacja wiedzy o statystyce i jej zasobach informacyjnych. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne.

Uczestnikami Konkursu mogą być:

  • w części dotyczącej najlepszej pracy magisterskiej – absolwenci studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich;
  • w części dotyczącej najlepszej pracy doktorskiej – absolwenci studiów doktoranckich.

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie oraz doktorskie z zakresu statystyki, napisane w języku polskim lub angielskim, obronione na wyższych uczelniach publicznych i niepublicznych w roku 2023. Prace konkursowe mogą zgłaszać wyłącznie ich autorzy.

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 lipca 2024 r. Szczegółowe warunki uczestnictwa w Konkursie określone są w Regulaminie Konkursu zamieszczonym na stronie konkursu, pod adresem konkursnaprace.stat.gov.pl.

Udostępnij wpis:

20 kwietnia 2024