Konkurs o ekobudownictwie

Konkurs o ekobudownictwie
Szanowni Państwo,

Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Oddział Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Konkurs związany  jest z tematyką ekobudownictwa. 

Zadaniem konkursowym jest przedstawienie zagadnienia, które w kontekście ekobudownictwa wydaje się uczestnikom ważne i przyszłościowe, a wiedza o nim warta rozpowszechnienia i stosowania.

Organizatorzy konkursu chcą zachęcić studentów do poszerzania wiedzy na temat budownictwa ekologicznego. Ekobudownictwo jest związane m.in. ze stosowaniem odnawialnych źródeł energii, materiałów o niskim śladzie węglowym i zmniejszaniem ilości odpadów generowanych przez budynki.

Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe – rower, hulajnogi, smartwatch. Nagrodzone prace będą zaprezentowane w publikacji pokonkursowej, aby szeroko promować i zachęcać do korzystania z pomysłów, które wpisują się w koncepcję budownictwa ekologicznego. Partnerem medialnym tej inicjatywy jest miesięcznik architektoniczny „Architektura-murator”.

Termin nadsyłania prac w konkursie – 14 marca 2022 r. o godz. 16:00.

Więcej informacji na stronie www.domzklimatem.gov.pl w zakładce Konkursy.

Udostępnij wpis:

31 stycznia 2022