KONKURS DLA MŁODYCH DESIGNERÓW Z CAŁEGO ŚWIATA

KONKURS DLA MŁODYCH DESIGNERÓW Z CAŁEGO ŚWIATA

IMG 7342

Make me! to konkurs skierowany do młodych projektantów, studentów lub absolwentów kierunków artystycznych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę zawodową, a także do wszystkich amatorów, posiadających talent do projektowania.

Jeśli masz 20-35 lat i głowę pełną pomysłów lub gotowy projekt „w szufladzie”, zgłoś się do konkursu, którego dziesiąta edycja przypada w tym roku. Make me! to kluczowy element Łódź Design Festival, organizowany od jego drugiej edycji w 2008 r. i jeden z najważniejszych międzynarodowych konkurów dla młodych designerów.

W pierwszym etapie 5-osobowe jury wybiera około 20 najlepszych i różnorodnych prac. Wszystkie będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. W drugim etapie wyłoniony zostanie zwycięzca oraz laureat nagrody specjalnej. Główną nagrodą jest 20 000 zł ufundowane przez mecenasa festiwalu, Ceramikę Paradyż. Nagroda specjalna jest równie zachęcająca, a jest to 10 000 zł.

Jeden z jurorów stwierdził, że największą wartością festiwalu jest jego otwarty charakter. Nie ma reguł, co do stylu projektowania – na konkurs zostają zgłoszone prace zarówno przemysłowe, jak i o charakterze artystycznym. Zgłoszenia nadchodzą z całego świata – z Hiszpanii, Holandii, Chin, Francji, Grecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, USA, Korei Południowej, Meksyku i wielu innych państw. Ponadto – nie ma limitu zgłoszonych projektów od jednej osoby.

Głównym celem konkursu make me! jest propagowanie młodych talentów i pomoc w początkach kariery. Dwukrotna finalistka, Marta Morawska-Omalecka, przyznaje, że dzięki konkursowi mogła pokazać swój projekt szerszej publiczności oraz promować swoje nazwisko – zarówno w mediach, jak i w świecie projektantów. Obecnie pracuje jako senior designer w Studio Gaszyniec.

Harmonogram konkursu wygląda następująco:

1.04-2.07.2017 do 23:59 nadsyłanie zgłoszeń

7.08.2017 godz. 16.00 ogłoszenie listy finalistów

3.10.2017 Wybór laureata nagrody głównej, laureatów nagród dodatkowych, wręczenie nagród podczas oficjalnego otwarcia festiwalu

3-8.10.2017 wystawa pokonkursowa

Wszelkie pytanie można kierować pod adresem makeme@lodzdesign.com.

Choć do końca etapu nadsyłana prac zostało niewiele czasu, zachęcamy do zgłaszania projektów. Ponoć dobre pomysły mogą pojawić się przypadkiem, a wielkie projekty powstać w ciągu jednej nocy! Nawet jeśli Twój projekt nie ma jeszcze prototypu, nie szkodzi – wyślij sam projekt, a prototyp może zostać dostarczony do organizatora później, do 1.09 br. Zatem – do dzieła!

 

Udostępnij wpis:

20 czerwca 2017