KONKURS DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW I INŻYNIERÓW EDYCJA 2018/19

KONKURS DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW I INŻYNIERÓW EDYCJA 2018/19

IMG 7342

Miesięcznik „Builder” zaprasza studentów Budownictwa i Architektury do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów i Inżynierów (II edycja 2018/19). Celem Konkursów jest szeroko rozumiana edukacja oraz wyłonienie i promocja młodych, uzdolnionych architektów i inżynierów budownictwa.

ZADANIA KONKURSOWE

Uczestnicy konkursu mogą wziąć udział w trzech zadaniach: dwóch inżynierskich oraz jednym inżyniersko-architektonicznym.

1. RZEKA, KTÓRA ŁĄCZYZadanie wspólne dla zespołów w skład których wchodzą młodzi architekci i inżynierowie budownictwa.

Projekt koncepcyjny zagospodarowania fragmentu nabrzeży po obu stronach rzeki w dowolnym polskim mieście, obejmujący kompleks obiektów średniej wielkości, mających realizować funkcje kultury, rekreacji i drobnych usług, połączonych ze sobą wybraną formą komunikacji, np. kładką, mostem, koleją linową, promem itp.

Kompleks powinien świadczyć usługi całorocznie. Lokalizacja (nad dowolną rzeką) do wyboru przez projektanta. Koncepcja powinna składać się z części: architektonicznej i konstrukcyjnej i zostać wykonana w zespołach architektoniczno-konstruktorskich.

2. Zadania inżynierskie:

a)  WYZWANIE MŁODEGO INŻYNIERA

Projekt koncepcyjny – autorska propozycja rozwiązania zdefiniowanego wyzwania inżynierskiego. Może to być przekrojowe zadanie, które zostało zrealizowane lub będzie realizowane w ramach programu studiów, zajęć koła naukowego albo praca specjalnie przygotowana na nasz konkurs.

b) DETAL INŻYNIERSKI

Projekt koncepcyjny dotyczący zastosowania wybranych rozwiązań materiałowych i technologicznych w procesie projektowania inżynierskiego, budowy lub zarządzania procesem budowy, w tym opcjonalnie nowatorskie, innowacyjne sposoby ich wykorzystania.

HARMONOGRAM

  • Rejestracja do 18 lutego 2019 roku.
  • Złożenie prac do 3 marca 2019 roku.
  • Ogłoszenie Uczestników zakwalifikowanych do II etapu do 21 marca 2019 roku.
  • Prezentacja prac przed Kapitułą do końca kwietnia 2019 roku. O dokładnym terminie prezentacji Uczestnicy Konkursy zakwalifikowani do II etapu zostaną powiadomieni w indywidualnej korespondencji mailowej.
  • Finał Konkursu oraz ogłoszenie Laureatów Konkursu odbędzie się w Warszawie podczas Gali Builder For The Future w 22 maja 2019 roku

NAGRODY

ZADANIE WSPÓLNE dla zespołów w skład których wchodzą młodzi architekci i inżynierowie budownictwa RZEKA, KTÓRA ŁĄCZY: I miejsce – 12.000 zł II miejsce – 8.000 zł III miejsce – 5.000 zł

ZADANIA INŻYNIERSKIE WYZWANIE MŁODEGO INŻYNIERA nagrody za I, II i III miejsce w każdym zadaniu I miejsce – 9.000 zł II miejsce – 7.000 zł III miejsce – 4.000 zł

DETAL INŻYNIERSKI nagrody za I, II i III miejsce w każdym zadaniu I miejsce – 5.000 zł II miejsce – 3.000 zł III miejsce – 2.000 zł

Zachęcamy do udziału w konkursie! Więcej informacji oraz regulamin znajduje się tutaj.

  

Udostępnij wpis:

1 października 2018