KONKURS ARCHITEKTONICZNY INTERNATIONAL VELUX AWARD

KONKURS ARCHITEKTONICZNY INTERNATIONAL VELUX AWARD

IMG 7342

Już po raz ósmy firma VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie International Velux Award. Motywem przewodnim konkursu jest rola światła dziennego w architekturze.

Tematy prac

Prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach:

Światło naturalne w budynkach  obejmująca projekty, które we wzorcowy sposób przedstawiają zasady prawidłowego doświetlenia budynku, uwzględniając m.in. specyfikę konstrukcji, kontekst miejsca, materiały oraz warunki zewnętrzne.

Badania nad światłem naturalnym – projekty powinny badać takie czynniki jak właściwości fizyczne światła, nowe materiały lub wpływ światła dziennego na zdrowie i samopoczucie.

Terminy

Rejestracja do konkursu już ruszyła i potrwa do 1 kwietnia. Dostępna pod tym linkiem.

  • 1.09.2017 – 1.04.2018 rejestracja użytkowników (każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego)
  • 15.06.2018 ostateczny termin przesyłania projektów
  • czerwiec 2018 – przyznanie nagród w ramach pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki
  • październik 2018 – przyznanie nagród głównych

Nagrody

Nagrody otrzymają zarówno autorzy prac jak i ich opiekunowie. Łączna pula to 30 000 euro.

Nagroda główna w każdej kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).

Ważne linki

Polska strona konkursu

Anglojęzyczna strona konkursu

Wydarzenie na Facebooku „Polacy w International VELUX Award 2018″

Rejestracja

  

Udostępnij wpis:

15 stycznia 2018