II konferencja naukowa pt. Piaseczno miasto historyczne

Piaseczno miasto historyczne

Zapraszamy do wzięcia udziału w II konferencji naukowej pt. Piaseczno miasto historyczne organizowanej przez Gminę Piaseczno, partnera WSEiZ.

W imieniu Miasta i Gminy Piaseczno, organizatora II konferencji naukowej pt. Piaseczno miasto historyczne zapraszamy serdecznie miłośników architektury, sztuki oraz dziedzictwa kulturowego do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu. Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2021 r. w CEM, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Wstęp na wydarzenie jest wolny jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne oraz limity miejsc na sali, zachęcamy do wcześniejszego potwierdzenia uczestnictwa na adres mailowy: dziedzictwopiaseczna@piaseczno.eu

W piątek 5 listopada organizatorzy zapraszają w podróż po XVIII-wiecznym Piasecznie, odkrywając jego zapomniane przez czas tajemnice. Natomiast w sobotę 6 listopada tematem przewodnim wydarzenia będzie rewitalizacji miasta w początkach XXI wieku. Podczas drugiego dnia konferencji jednym z prelegentów będzie wykładowca WSEiZ mgr. inż. arch. Piotr Gastman, który wygłosi wykład dotyczący przekształcenia budynku remizy z przełomu XIX i XX wieku w miejską galerię sztuki. Temat przebudowy dawnej OSP w Piasecznie był jednym z pierwszych zagadnień realizowanych w ramach współpracy Gminy Piaseczno i WSEiZ, z którymi zmierzyli się studenci na kierunku Architektura. Prace studentów naszej Uczelni były punktem wyjścia do wykonania profesjonalnego projektu modernizacji budynku oraz jego realizacji z przeznaczeniem na galerię sztuki.

Udostępnij wpis:

28 października 2021