KORONAWIRUS – KOMUNIKAT REKTORA WSEiZ

KORONAWIRUS – KOMUNIKAT REKTORA WSEiZ

IMG 7342


Szanowni Państwo,

w trosce o bezpieczeństwo kadry oraz studentów Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, osoby przebywające w ostatnim czasie na terenie Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Liguria), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu, prosimy o przestrzeganie następujących wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

  • monitorowanie stanu zdrowia,
  • kontakt z inspekcją sanitarną,
  • pozostanie w domach, ograniczając przy tym aktywność fizyczną przez 14 dni (nawet, jeżeli nie miały bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi),
  • w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów tj.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił infolinię dla osób narażonych na kontakt z wirusem pod numerem telefonu 800 190 590, czynną całą dobę.

Jednocześnie zalecmy bieżące śledzenie informacji zamieszczanych na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w celu kontroli rozprzestrzeniania się wirusa, a także przestrzeganie podstawowych zasad higieny – mycie rąk wodą z mydłem (jeżeli nie ma takiej możliwości, należy zdezynfekować ręce środkiem na bazie alkoholu).

Prosimy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie podawanie rąk oraz zakrywanie ust chusteczką higieniczną podczas kaszlu i kataru. Prosimy również o zachowanie bezpiecznej odległości podczas rozmowy (około 1 metr).

Udostępnij wpis:

28 lutego 2020