Cykl "Zaspokajanie potrzeb studentów WSEiZ w zakresie wsparcia psychologicznego"

Wykłady i warsztaty
Szanowni Studenci,

w roku akademickim 2021/2022 wracamy z projektem „Zaspokajanie potrzeb studentów WSEiZ w zakresie wsparcia psychologicznego”. Przypominamy, że projekt oparty jest na diagnozie Waszych potrzeb w tym zakresie (ankieta przeprowadzona w kwietniu br.). Po głębokiej analizie ankiet opracowaliśmy program spotkań, których celem jest pomoc tym z Was, którzy czują, że tego typu wsparcia potrzebują.

 

W Projekt zaangażowani są dr hab. Michał Kwiatkowski, prof. APS oraz mgr Bronisław Świątkowski, nauczyciele akademiccy z wieloletnim stażem w WSEiZ, którzy ideę projektu charakteryzują tak „Jako przedstawiciele środowiska akademickiego mający przyjemność pracować z Wami, na co dzień, dostrzegamy nie tylko Wasze sukcesy i porażki na polu naukowym, ale również staramy się zrozumieć, z jakimi problemami mierzycie się w codziennym życiu – co sprawia Wam radość i napawa dumą, a co stresuje czy smuci”. Spotkania mają charakter zarówno wykładowy, jak i – przede wszystkim – warsztatowy, co pozwala nie tylko zrozumieć szerszy kontekst problemów, z jakimi się mierzycie w trudnym czasie pandemii, ale co najważniejsze – poznać techniki radzenia sobie z nimi.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzecim wykładzie z cyklu, który odbędzie się 30.11.2021 r. (wtorek), o godzinie 18.00, na platformie ZOOM. Wykład „Stres pod kontrolą – oblicza stresu i techniki sprzyjające jego redukcji” poświęcony będzie głębokiej analizie problematyki stresu odczuwanego powszechnie we współczesnym społeczeństwie, wraz z omówieniem najchętniej stosowanych technik kontroli (redukcji) jego poziomu. Wykład poprowadzi dr hab. Michał Kwiatkowski.

 

DOŁĄCZ DO SPOTKANIA na ZOOM
Meeting ID: 929 3817 1073
Passcode: 958024

 

Warsztaty realizowane w ramach Projektu zaplanowane są na czwartek 02.12.2021 r. na godzinę 18.00. Zajęcia odbędą się w budynku WSEiZ przy ulicy Olszewskiej 12, w sali nr 21. Warsztaty przeznaczone dla grupy 12 osób poprowadzi mgr Bronisław Świątkowski.

 

Kilka praktycznych informacji o warsztatach od Prowadzącego „po wykładach będziecie Państwo dobrze wprowadzeni w tematykę stresu, radzenia sobie ze stresem, rozwijania samoświadomości i budowania wewnętrznej odporności na czynniki stresotwórcze. Jednak samo teoretyczne wprowadzenie w zagadnienie to za mało. Potrzebne są jeszcze praktyczne umiejętności. Metody i sposoby zastosowania wiedzy przekazanej na wykładach poznacie na warsztatach. Aby wyćwiczyć satysfakcjonującą Was swobodę i biegłość konieczna będzie dalsza samodzielna praktyka, ale będziecie już do niej odpowiednio przygotowani. Należy wcześniej zapoznać się z treścią wszystkich trzech wykładów a następnie zapisać się, korzystając z formularza, który udostępniony będzie po trzecim wykładzie. Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 18:00 do 20:15. Proszę być 10 minut wcześniej (godz. 17:50). Proszę mieć wygodny, luźny strój oraz ciepłe skarpety (ćwiczymy bez obuwia!)„. Zapraszam na warsztaty! Bronisław Świątkowski.

 

Udostępnij wpis:

22 listopada 2021