kids design competition | MultiFUNctional objects

kids design competition | MultiFUNctional objects
Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy studentów Wzornictwa do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez holenderską markę Petite Amélie.

Petite Amélie jest holenderską marką produkującą meble i drewniane zabawki dla dzieci. Konkurs jest szansą nie tylko do zdobycia przez uczestników atrakcyjnych nagród finansowych, ale przede wszystkim do zdobycie doświadczenia zawodowego i możliwości uczestniczenie w całym procesie wdrożeniowym produktu. Ponadto marka jest otwarta na podjęcie profesjonalnej współpracy nie tylko z laureatami konkursu, ale również z pozostałymi uczestnikami, których projekty szczególnie zwrócą uwagę jury.

kids design competition | MultiFUNctional objects 

obszar projektowy: mebel, zabawka

zgłoszenie do: 30 czerwca 2022

pula nagród: 4000 euro + możliwość nawiązania stałej współpracy z marką

strona konkursowa: https://www.petiteamelie.nl/designlab

 

We would like to invite both students and graduates of design faculties to take part in the first edition of a design competition organized by the Dutch brand Petite Amélie.

Petite Amélie is a Dutch brand that produces furniture and wooden toys for children. The competition is an opportunity not only for the participants to win attractive financial prizes, but also to gain first professional experience and the opportunity to participate in the entire product implementation process. Moreover, the brand is open to professional cooperation not only with the winners of the competition, but also with other participants whose projects will be of particular interest to the jury.

 

kids design competition | MultiFUNctional objects 

design area: furniture, toys

submission due: 30 June 2022

total prize value: 4000 euro + the possibility of establishing permanent cooperation with the brand

competition website: https://www.petiteamelie.nl/designlab

Udostępnij wpis:

19 maja 2022